Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Trajnim në hetimin e krimit/ Komisar Julian Gjonbalaj certifikohet nga BKA-ja...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Specialisti i Drejtorisë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, komisar Julian Gjonbalaj u certifikua nga BKA-ja gjermane,...

BRUKSEL – Berlini hedh poshtë kritikat e BE-së për kufizimet e...

BRUKSEL, 3 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania hodhi poshtë kritikat e Komisionit Europian për kufizimet e vendosura në kufijtë e saj për të luftuar kundër...

BERLIN – Gjermanët kërkojnë lehtësimin e bllokimit, ndërsa Merkel dhe kryeministrat...

BERLIN, 3 mars /ATSH-DPA/ - Kërkesat e qytetarëve gjermanë për të dalë më tej nga bllokimi, pavarësisht shtyrjes së qeverisë federale, po rriten, ndërsa...

GJERMANI – Gjoba për kompanitë që shkelin të drejtat e njeriut

BERLIN, 3 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania do të vendosë gjoba të rënda për kompanitë, furnizuesit e të cilave apo filialet q[ shkelin të drejtat...

Xhaçka, bisedë me ministrin gjerman Maas: Reforma në Drejtësi, e pandalshme

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtme...

GJERMANI – Projektrezoluta e propozuar synon zgjatjen e bllokimit antiCOVID-19

BERLIN, 2 mars /ATSH-DPA/ - Bllokimi, aktualisht në fuqi në vend, që ka detyruar mbylljen e dyqaneve dhe bizneseve në të gjithë Gjermaninë, do...

GJERMANI – Merkel: Synojmë lehtësimin e kufizimeve

BERLIN, 2 mars /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të propozojë sot për krerët e rajoneve gjermane një lehtësim të kufizimeve në kontaktet...

GJERMANI – Papunësia në rritje gjatë pandemisë

BERLIN, 2 mars /ATSH-DPA/ - Numri i personave të papunë në Gjermani ka pësuar një rritje të lehtë duke arritur në 2 904 milionë...

BRUKSEL – Më shumë se 2 000 paralajmërime për produkte të...

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian regjistroi 2 253 paralajmërime për produkte të rrezikshme joushqimore në vendet e saj anëtare në vitin 2020,...

GJERMANI – Ekspertët: Zgjatje e bllokimit antiCOVID-19 për të luftuar valën...

BERLIN, 1 mars /ATSH-AA/ - Eksperti më i lartë gjerman për Kujdesin Intensiv, Gernot Marx, i ka kërkuar qeverisë federale të zgjasë bllokimin aktual...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA