Ballina Etiketimet GJENDJE

Etiketim: GJENDJE

COVID -19 – Republika Çeke në kaos, rajone të mbyllura, spitale...

PRAGË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Republika Çeke po përjeton momente pasigurie, që mund të përfundojnë në kaos. Nga mesnata e sotme u mbyllën tre rajone,...

COVID-19 – Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

TOKIO, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria japoneze zgjati sot gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e koronavirusit në Tokio dhe në rajone të tjera të...

COVID-19 – OBSH: Burimet spitalore të të dy Amerikave drejt fundit

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se burimet spitalore në zona të caktuara të Amerikës Veriore dhe asaj Jugore po...

COVID-19 – Suga shpall gjendjen e jashtëzakonshme për Tokion

TOKIO, 7 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez Yoshihide Suga ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme mbi pandeminë Covid-19 për Tokion dhe rajonin përreth saj. Njoftimi...

COVID-19 – Japonia përjashton shpalljen e gjendjes të jashtëzakonshme

TOKIO, 13 nëntor /ATSH-AA/ - Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga përjashtoi sot  shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme përkundër rritjes së rasteve me COVID-19. Duke folur...

REPUBLIKA ÇEKE – Gjendja e jashtëzakonshme mund të zgjasë deri në...

PRAGË, 1 nëntor /ATSH-DPA/ - Një gjendje e jashtëzakonshme e shpallur në Republikën Çeke për shkak të pandemisë së koronavirusit mund të shkojë deri...

SLLOVENI – Shpallet gjendje e jashtëzakonshme e epidemisë

ZAGREB, 19 tetor /ATSH-AA/ - Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, qeveria e Sllovenisë që nga sot ka shpallur gjendje...

MADRID – Qeveria dekreton gjendjen e jashtëzakonshme për frenimin e COVID-19

MADRID, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria spanjolle dekretoi sot gjendjen e jashtëzakonshme në rajonin e Madridit në përpjekje për të frenuar rritjen e numrit...

ITALI – Boccia: Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme e pashmangshme

ROMË, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme e lidhur me COVID-19 në Itali është e pashmangshme, tha sot ministri i Çeshtjeve...

MALI I ZI – Shpallet gjendja e epidemisë COVID-19

PODGORICË, 22 korrik /ATSH-AA/ - Në Malin e Zi është shpallur epidemia e koronavirusit në gjithë territorin e shtetit. Trupi koordinues kombëtar për sëmundjet infektive...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA