Ballina Etiketimet Gazete

Etiketim: gazete

FOKUS – Di Maio: Pretendimet se ndihmat nga BE do t’i...

ROMË, 9 prill /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio kritikoi sot ashpër pretendimet e gazetës gjermane ''Die Welt'', sipas së cilës...

BRUKSEL – Der Leyen i kërkon ndjesë Italisë: Na falni, jemi...

BRUKSEL, 2 prill /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian duhej ta përballonte si një i vetëm pandeminë dhe nuk duhej ta linte Italinë vetëm, deklaroi presidentja...

SHBA – Evakuohet gazeta ”USA Today” pas sinjalizimeve për praninë e...

UASHINGTON, 7 gusht /ATSH-AFP/ - Selia e së përditshmes amerikane ‘’USA Today’’ në periferi të Uashingtonit u evakuua ditën e sotme, njoftoi gazeta, pas...

SHBA – NYT nuk do të publikojë më karikatura politike

UASHINGTON, 11 qershor /ATSH-AFP/ - ''New York Times'' njoftoi sot se nuk do të publikonte më vizatime politike në edicionin ndërkombëtar, pak më shumë...

SOFT NEWS – 84 vjeç dhe 8 kilometra çdo ditë më...

ANKARA, 1 janar /ATSH-AA/ - Ahmet Ali Demirel, 84-vjeçari nga qyteza Guce në provincën verilindore turke Giresun, çdo ditë përshkon më këmbë një rrugë...

SHBA – ”New York Times” së shpejti me 4 milionë abonentë

UASHINGTON, 8 gusht /ATSH-AFP/ - ''New York Times'' do të kalojë së shpejti pragun e 4 milionë abonentëve, njoftoi sot drejtori i përgjithshëm, megjithëse...

ART – Kur Pikaso pikturonte edhe mbi faqe gazete

TOKIO, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Në sajë të një teknologjie të imazherisë infra të kuqe, studiuesit kanë identifikuar, nën sipërfaqen e një pikture të...

”Frankfurter Rundschau”: Bizneset bio të Shqipërisë

TIRANË, 15 mars /ATSH/ - "Që prej epokës pararomake, Shqipëria ishte një vend që prodhonte verë. Ka pafund varietetesh të rrushit lokal, shumica përdoren...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA