Ballina Etiketimet Gaz

Etiketim: gaz

RUSI – Medvedev kërkon garanci nga BE-ja për gazsjellësin “TurkStream”

MOSKË, 4 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Dmitri Medvedev theksoi sot në Sofje se Moska pret garanci nga Bashkimi Europian para se të vazhdojë...

BRUKSEL – Rusia dhe Ukraina bisedime me BE për një marrëveshje...

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-ANSA/- Raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe midis Bashkimit Europian, Moskës dhe Kievit mbi transit të gazit përmes Ukrainës do të...

SHBA – Uashingtoni ngre tonet kundër gazsjellësit gjermano-rus

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja ka rritur presionin kundër projektit të një gazsjellësi të përfolur gjermano-rus, që është kthyer në një mollë madhore...

RUSI – Eksportet e gazit rus drejt Europës arrijnë rekord për...

MOSKË, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Eksportet e gazit rus drejt Europës arritën një rekord të ri në vitin 2018 pavarësisht tensioneve diplomatike dhe vullnetit...

SHBA – Uashingtoni: Moska ka sajuar një sulm kimik rebel në...

UASHINGTON, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja akuzoi sot Rusinë se ka përhapur tezën e një sulmi kimik në qytetin e Alepos, të kryer sipas...

STAMBOLL – Erdogan: TurkStream 31,5 miliardë metra kub gaz në vit...

STAMBOLL, 19 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan dhe homologu u tij rus, Vladimir Putin përuruan sot përfundimin e një seksioni të...

BERLIN – Merkel: Bashkëfinancimi me SHBA për terminalin e gazit veprim...

BERLIN, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi ofertën e presidentit amerikan, Donald Trump dhe ofroi mbështetjen e qeverisë gjermane për të...

Miratohet modeli i tregut të gazit natyror

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot modelin e tregut të gazit natyror. Modeli i tregut i gazit natyror, i përcaktuar në këtë vendim,...

LONDËR – Një i dekoruar nga Putin, fshihet pas sulmit në...

LONDËR, 27 shtator /ATSH-ANSA/ - Një veteran i dekoruar i luftës çeçene, në një ceremoni të fshehtë në vitin 2014, ku mori titullin ''Hero...

STAMBOLL – Turqia: Asnjë projekt gaszjellësash në Mesdheun Lindor pa miratimin...

STAMBOLL, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Qëndrimi ynë është i qartë, ne nuk do të lejojmë asnjë projekt në Mesdheun Lindor që nuk ka miratimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA