Home Tags Gaz

Tag: gaz

Miratohet modeli i tregut të gazit natyror

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot modelin e tregut të gazit natyror. Modeli i tregut i gazit natyror, i përcaktuar në këtë vendim,...

LONDËR – Një i dekoruar nga Putin, fshihet pas sulmit në...

LONDËR, 27 shtator /ATSH-ANSA/ - Një veteran i dekoruar i luftës çeçene, në një ceremoni të fshehtë në vitin 2014, ku mori titullin ''Hero...

STAMBOLL – Turqia: Asnjë projekt gaszjellësash në Mesdheun Lindor pa miratimin...

STAMBOLL, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Qëndrimi ynë është i qartë, ne nuk do të lejojmë asnjë projekt në Mesdheun Lindor që nuk ka miratimin...

MOSKË -Putin: I kemi gjetur atentatorët e Skripalit

MOSKË, 12 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se Rusia kishte identifikuar dy personat e dyshuar si përgjegjës për sulmet me gaz...

SHBA – Juncker : Të rrisim importin e gazit në SHBA...

UASHINGTON, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Evropian është i gatshëm të lehtësojë rritjen e importeve të gazit të lëngshëm natyror (LNG) në SHBA, por...

BRUKSEL – Tusk : Gazsjellësi “Nord Stream 2” gabim strategjik për...

BRUKSEL, 10 korrik /ATA-ANSA/ - Gazsjellësi "Nord Stream 2’" është një gabim dhe bie në kundërshtim me interesin tonë strategjik, sigurinë dhe rregullat tona,...

FRANCË – Total kërkon përjashtim nga sanksionet amerikane kundër Iranit

PARIS, 16 maj /ATSH-AFP/ - Grupi francez “Total” njoftoi sot se nuk do të dërgojë deri në fund një projekt të madh gazi që...

KIEV – Ukraina hedh poshtë propozimin e ”Gazprom” për kalimin tranzit...

KIEV, 11 prill /ATSH-AFP/ - Kievi kundërshtoi sot propozimin e gjigantit rus ''Gazprom'' për të mbajtur një pjesë të vogël të kalimit tranzit të...

STUDIM – Reduktimi i emetimeve të CO2 mund të shpëtojë miliona...

SAN FRANÇISKO, 20 mars /ATSH-AA/ - Sipas raportit të një grupi shkencëtarësh, reduktimi i emetimit të dioksidit të karbonit (CO2) mund të sjellë parandalimin...

PARIS – ”Total” kërkon të përjashtohet nga vendimi amerikan për çështjen...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Grupi francez “Total” synon të zhvillojë një projekt gjigant gazsjellësi në Iran dhe kërkon një përjashtim nëse SHBA-ja do...

MOST POPULAR

HOT NEWS