Ballina Etiketimet GAFA

Etiketim: GAFA

BRUKSEL – BE: Rregullore më e rreptë ndaj gjigantëve dixhitalë

BRUKSEL, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Liderët e Bashkimit Europian do të mbështesin sot një projekt për të detyruar rregullore më të rreptë kundër gjigantëve...

BRUKSEL – Breton: Mbikëqyrja e GAFA-s përgjegjësi e vendeve anëtare 

BRUKSEL, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Eurokomisioneri për Tregun e Brendshëm dhe Dixhital, Thierry Breton tha sot se mbikëqyrja e kompanive të mëdha dixhitale do...

BRUKSEL – Gentiloni: Me shpresë se SHBA do të reflektojë për...

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Komisioneri Europian për Çështjet Ekonomike, Paolo Gentiloni deklaroi sot se shpresonte që ndërprerja e njoftuar nga Uashingtoni, në negociatat...

SHBA – Qeveria e gatshme për të negociuar taksën dixhitale

UASHINGTON, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ Uashingtoni ka përsëritur gatishmërinë e tij për të negociuar, në kuadër të OECD, një ligj për gjigantët dixhitalë, sipas një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA