Ballina Etiketimet G20

Etiketim: g20

ARGJENTINË – Në nisje të G20-ës Putin dënon praktikën e gabuar...

BUENOS AIRES, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Poutine dënoi sot në Buenos Aires praktikën e gabuar të sanksioneve të njëanshme dhe proteksionizmin...

TURQI –  Takim Erdogan-Trump në Samitin e G20 në Argjentinë

ANKARA, 27 nëntor /ATSH/ - Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Bolton deklaroi se presidenti amerikan, Donald Trump në Samitin e G20-tës në Argjentinë do të takohet...

NJU JORK – FT: Pekini në kërkim të aleatëve në luftën...

NJU JORK, 26 nëntor /ATSH-ANSA / - Kina po synon të përdorë samitin e G20-ës, që do të zhvillohet në Buenos Aires për të...

RUSI – Moska konfirmon takimin Trump-Putin

MOSKË, 8 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin do të takohen në samitin e G20-ës në Buenos Aires,...

ARGJENTINË – G20: Rritja e tensioneve tregtare rrezik për rritjen ekonomike...

BUENOS AIRES, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Njëzet vendet më të industrializuara të planetit theksuan dje se rritja ekonomike botërore ishte solide, por e kërcënuar...

SHBA – Uashingtoni përgjigjet përpara G20-ës për shqetësimet e shkaktuara nga...

UASHINGTON, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Administrata Trump do të përgjigjet përpara G20-ës, që do të zhvillohet në Argjentinë këtë fundjavë, për shqetësimet e shkaktuara...

ARGJENTINË – Mnuchin: SHBA-ja nuk ka frikë nga një luftë tregtare

BUENOS AIRES, 20 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin theksoi sot se vendi i tij nuk kishte frikë nga një luftë...

ARGJENTINË – G20: Përgjigje të shumanshme ndaj monedhave virtuale

BUENOS AIRES, 17 mars /ATSH-ANSA/ - G20-a e ministrave të finanacave ka vendosur t’i japë një përgjigje të shumanshme kriptovalutave të cilat mund të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA