Ballina Etiketimet G20

Etiketim: g20

RIAD – G20-ta samit urgjent ndërkohë që pandemia kërcënon ekonominë botërore

RIAD, 26 mars /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e G20 do të zhvillojnë një samit virtual për të koordinuar përgjigjen e tyre ndaj kërcënimit të recesionit,...

EKONOMI – “Moody’s”: Vendet e G20 globalisht në recesion gjatë 2020-s

PARIS, 25 mars /ATSH-AFP/- Ekonomitë e grupit të njëzet vendeve më të industrializuara, G20, pritet të jenë në përgjithësi në recesion këtë vit për...

FOKUS – OKB: G20-a t’i përgjigjet si në kohë lufte COVID-19-ës

NJU JORK, 24  mars /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres ka bërë thirrje për një paketë përgjigjeje si në kohë lufte...

FOKUS – Macron dhe Xi kërkojnë një samit të jashtëzakonshëm të...

PARIS, 23 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe ai kinez Xi Jinping ranë dakord të hënën gjatë një bisede telefonike për një samit...

RIAD – Ministrat e financave të G20-ës diskutojnë reformën globale të...

RIAD, 22 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministrat e Financave të fuqive të mëdha ekonomike planifikojnë të diskutojnë sot rregulloret e reja për taksimin e korporatave ndërkombëtare në...

G20: Nënshkruhet një marrëveshje për klimën mes të 19, pa SHBA-në

OSAKA, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të G20-ës nënshkruan sot në Osaka (Japoni) një marrëveshje për klimën, me përjashtim të SHBA-së si gjatë...

G20 – Trump: I gatshëm për të hedhur hapin e parë...

OSAKA, 29 qeshor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se ishte i gatshëm për të hedhur hapin e parë në territorin koreano-verior,...

FOKUS – G20-a si soft news

OSAKA, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Nga bezdisjet e përhershme të komunikatave të G20-ës deri tek elozhet e Donald Trump duke vijuar me cigaret e...

G20 – Japonia dhe SHBA-ja përshpejtojnë diskutimet tregtare

OSAKA, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Japonia dhe SHBA-ja ranë sot dakord, në kuadër të G20-ës në Osaka, për të vijuar me shpejtësi maksimale negociatat...

G20 – BE: Nuk firmosim deklaratën finale nëse bie ndesh me...

OSAKA, 28 qershor /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian kërcënoi me bllokimin e deklaratës finale të G20-ës, nëse ajo bie ndesh me premtimet e mëparshme mbi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA