Ballina Etiketimet G20

Etiketim: g20

ARABI SAUDITE – G20 diskuton për rihapjen e kufijve

RIAD, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G20-s diskutuan sot heqjen e disa kufizimeve të udhëtimit dhe rihapjen e kufijve, të mbyllur...

G20 – Franca kërkon zgjatjen e moratoriumit mbi borxhin e vendeve...

PARIS, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Franca do të kërkojë në G20, që do të zhvillohet nesër, zgjatjen deri në 2021 të moratoriumit mbi borxhin...

LONDËR – Mbi 200 personalitete: Samit urgjent të G20-s për krizën...

LONDËR, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 200 personalitete, përfshirë dhe ish-kryeministrat britanikë, Gordon Brown dhe Tony Blair, kërkojnë një takim urgjent të...

ARABI SAUDITE – G20 premton furnizim të mjaftueshëm global me ushqim

RIAD, 21 prill /ATSH-AFP/-Ministrat e bujqësisë të G20-s u zotuan sot të bashkëpunojnë për të siguruar furnizim të mjaftueshëm global me ushqim përballë COVID-19,...

EGJIPT – G20: Sistemet globale shëndetësore të cenueshme nga pandemia

KAJRO, 20 prill /ATSH-DPA/ – Ministrat e Shëndetësisë të G20 kanë deklaruar se pandemia ka zbuluar dobësi në sistemet shëndetësore në të gjithë botën. "Pandemia ka treguar...

GJERMANI – Scholz: Vendimi i G20-s akt solidariteti ndërkombëtar

BERLIN, 15 prill /ATSH-AFP/-Vendimi i G20-s për pezullimin e përkohshëm të shërbimit të borxhit të vendeve më të varfra përbën një akt solidariteti ndërkombëtar...

SHBA – G20 miraton pezullimin e përkohshëm të pagesës së borxhit...

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-AFP/- Ministrat e financave dhe bankierët qendrorë të grupit G20 miratuan sot një pezullim të përkohshëm të shërbimit të borxhit për...

EKONOMI – Vendet e G20 premtojnë ndihmë për shtetet e varfra

NJU JORK, 31 mars /ATSH-MIA/ - Ministrat e Financave dhe guvernatorët e bankave qendrore të grupit të shteteve më zhvilluara industriale në botë (G20...

ARABI SAUDITE – G20 injekton 5 trilionë dollarë në ekonominë botërore

RIAD, 26 mars /ATSH-AFP/- Liderët e vendeve anëtare të G20-s njoftuan në samitin e sotëm virtual qëllimin e tyre për të injektuar më shumë...

KINË – Xi Jinping: G20 të ulë tarifat doganore në ndihmë...

PEKIN, 26 mars /ATSH-AFP/- Presidenti kinez, Xi Jinping u bëri thirrje sot vendeve të G20-s që të ulin tarifat për të dërguar një sinjal...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA