Ballina Etiketimet Fushate

Etiketim: fushate

Ivona 4-vjeçare i bashkohet fushatës së dhurimit të pemëve

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ - Nuk janë të pakta rastet kur qytetarët i bashkohen fushatës së dhurimit të pemëve në kryeqytet. Rasti i fundit është i...

Përmbyllet fushata e 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës me bazë...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ - Qendra Kombëtare e Trajtimit të Viktimave të Dhunës në Familje zhvilloi aktivitetin përmbyllës të 16 ditët e aktivizimit kundër dhunës me...

Lufta kundër dhunës me bazë gjinore, nxënësit e kryeqytetit i bashkohen...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ - Fushatës kundër dhunës me bazë gjinore iu bashkuan sot nxënësit e gjimnazeve "Myslym Keta" në Kombinat dhe "Bedri Llagami" në...

Qytetarët i bashkohen nismës “Dhuro një pemë për ditëlindje”

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/- Prej shumë vitesh, Ilia Duka dhe bashkëshortja e tij, Maria, e kanë kthyer në një traditë të bukur shëtitjen në parkun...

Dita Ndërkombëtare, aktivitet edhe për vullnetarët e kryeqytetit

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ - Ka mbi një miliard vullnetarë anembanë globit që i kushtojnë kohë dhe aftësi të tjerëve. Çdo vit më 5 dhjetor në...

“Bëje Botën Portokalli”, çelet fushata kundër dhunës me bazë gjinore

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ - Shpallet fushata e aktivizimit të dhunës me bazë gjinore dhe dhunës në familje nën sloganin: Bëje Botën Portokalli! Dëgjomë dhe...

NJU JORK – ”Fox News” tërheq një spot publicitar kundër migrantëve

NJU JORK, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Televizioni ''Fox News'', i njohur si mbështetës i vijës politike të presidentit amerikan, Donald Trump hoqi nga transmetimi...

Foto/ “Tetori rozë”, fushatë sensibilizuese në Korçë

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Korça është qyteti ku prej 20 vitesh, Qendra e Kujdesit Paliativ “Meri Potter”, e mbështetur financiarisht edhe nga Bashkia, ofron shërbim...

NJU JORK – Rekord financimesh për presidencialet 2020

NJU JORK, 16 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump ka grumbulluar të paktën 106 milionë dollarë për fushatën e tij të vitit 2020,...
video

“E gjithë vëmendja te ju”, spostim i fokusit të politikës tek...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/687869468256886/ TIRANË, 28 shtator/ATSH-Maela Marini/ "'E gjithë vëmendja për ju' nuk është thjesht një slogan, por është një përpjekje për të spostuar fokusin e politikës sonë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA