Ballina Etiketimet Ft

Etiketim: ft

”Financial Times”: Ballkani hedh sytë nga Rusia dhe Kina për vaksina

TIRANË, 2 shkurt /ATSH/ - Ndërsa mllefi ka përfshirë Bashkimin Europian për vonesat lidhur me procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, Serbia ka ecur shpejt...

FOKUS – FT: Covid-19 zbuloi dobësitë e Europës

LONDËR, 2 nëntor /ATSH/ - Kur goditi pandemia, shumë vende ishin të përgatitura keq. Ndërsa tani ka goditur një valë e dytë, çfarë kanë...

FISHË TEKNIKE – Masat antiCovid-19, të marra nga çdo vend europian

ROMË, 1 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nga bllokimi i dytë kombëtar në Francë deri në izolimin ''e lehtë'' në Gjermani, më poshtë renditen të gjitha...

FISHË TEKNIKE – Vendet europiane ku mbajtja e maskës antiCovid-19 është...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Në një përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit të ri, një numër në rritje vendesh kanë bërë të...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i COVID-19 në botë   

PARIS, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 6 949 890 raste infektimi dhe 400 581 të vdekur  u regjistruan sot në 196 vende...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i COVID-19, 3 milionë të shëruar

PARIS, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 6 827 260 raste infektimi dhe 397 179 të vdekur  u regjistruan sot në 196 vende...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i përditësuar i COVID-19, rreth 6 milionë...

PARIS, 30 maj /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar vdekjen e të paktën 366 581 njerëzve në të gjithë botën që...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i përditësuar i COVID-19 në botë

PARIS, 25 maj /ATSH-AFP/ - Më shumë se 5 453 650 raste infektimi dhe 344 107 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i përditësuar i COVID -19 në botë

PARIS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Më shumë se 5 362 160 raste infektimi dhe 343 211 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende...

FISHË TEKNIKE – Bilanci i COVID-19, më shumë se dy milionë...

PARIS, 23 maj /ATSH-AFP/ - Më shumë se 5 260 970 raste infektimi dhe 339 758 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA