Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

FOTO/ Restaurimi i fshatrave turistikë Dhërmi dhe Vuno me vlerë turistike...

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - Ecuria e punimeve në fshatrat Dhërmi dhe Vuno po vijon dhe po mbikëqyret në mënyrë të vazhdueshme nga specialistët...

Beci: 122 milionë euro dhe 5 programe të reja investimesh në...

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/- Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) me një financim prej 122 milionë eurosh nga buxheti i vitit 2019, do të realizojë...

Dy bypass-e paralele me rrugën Vlorë-Orikum

TIRANË, 20 tetor /ATSH/- Ndërtimi i dy bypass-eve paralel me rrugën nacionale Vlorë – Orikum dhe ndërtimi i pedonales buzë detit, me gjatësi 10.3...

50 milionë USD investime në tri rrugë turistike të Shqipërisë

TIRANË, 16 tetor /ATSH/- Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) dhe Banka Botërore (BB) lançuan sot programin e ri "Rrugët Lidhëse Rajonale dhe Lokale". Në aktivitetin...

Xhafzotaj, 24 orë me ujë të pijshëm për rreth 17,000 banorë

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Banorët e fshatrave Xhafzotaj, Arapaj dhe Shkëmbi i Kavajës u njohën këto ditë me projektin për ndërtimin e 2...

FOTO/ Restaurimi po i rikthen vlerat historike kulturore Dhërmiut

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ - Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) po vazhdon punën për restaurimin e kalldrëmeve, fasadave dhe çative në fshatin turistik të...

Liqeni i Shkodrës, zonë pilot për zhvillimin e ekosistemeve

Ekosistemet natyrore/Vendet Adriatiko-Joniane diskutojnë për strategji të përbashkëta TIRANË, 30 shtator /ATSH/ - Liqeni i Shkodrës është zona pilot për të cilën do të punohet për të...

Investime për nxitjen e potencialeve ekonomike në Berat e Përmet

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Investimet që duhet të ndërmerren për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik dhe social të Beratit dhe Përmetit ishin në fokus të studimit të...

Rehabilitimi i rrugës së Shëngjinit, lehtësohet trafiku drejt Lezhës

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Me ndërhyrjet për rehabilitimin e rrugës nga kthesa e Shëngjinit deri në Portin Ushtarak, do të lehtësohet trafiku drejt Shëngjinit dhe...
video

Nis në vjeshtë Unaza Bujqësore e Myzeqesë, akses drejt tregjeve

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2133208696751693/?t=1 TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Në vjeshtë nis puna për rikonstruksionin e Unazës Bujqësore të Myzeqesë, me gjatësi 11 km që financohet nga qeveria shqiptare. Investimi lidh...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA