Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

FSHZH shpall thirrjen e parë për investime në infrastrukturë, rivitalizim të...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ - Fondi Shqiptar i zhvillimit ka shpallur thirrjen e parë për financimin e projekteve të reja nga programi “Infrastruktura Vendore dhe...

Rruga e Lumit të Vlorës, impakt në turizëm e bujqësi

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/- Puna për projektin e rrugës së Lumit të Vlorës, një segment jetik për gjithë qarkun, po ecën me ritme të shpejta. Projekti...

Rikonstruktohet rruga Agim – Babunjë në Divjakë

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/ - Ka filluar puna për rikonstruksioni e rrugës Agim – Babunjë, 4,35 km që lidh dy zona bujqësore të bashkive...

Rruga e Lumit të Vlorës, vazhdon puna edhe për veprat e...

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ - Fondi Shqiptar për Zhvillim vijon punën për rikonstruksionin e rrugës së Lumit të Vlorës. Fondi Shqiptar për Zhvillim, sqaron se...

Fier/ Vijojnë me intensitet punimet për rehabilitimin e Gjanicës

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Rehabilitimi i lumit Gjanica në Fier ka hyrë në një fazë intensive, ndërsa aktualisht po punohet për gërryerjen e lumit dhe betonimin...

Restaurohen çatitë dhe fasadat e 210 shtëpive në Vuno dhe Dhërmi

TIRANË, 6 nëntor /ATSH/ - Përfundon procesi i restaurimit të çative dhe fasadave për 210 shtëpi në fshatrat Dhërmi dhe Vuno. Godinat e klasifikuara si...

Investimet në Gjirokastër, Beci: Standard i ri në punime dhe mentalitetin...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/– Drejtori Ekzekutiv i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Benet Beci priti përfaqësues të shoqatës “Gjirokastra”, të cilët u njohën me paketën e...

Riparohen plasaritjet e izoluara në segmentin Tre Urat – Çermë Sektor

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/-Në segmentin Tre Urat – Çermë Sektor në Unazën Bujqësore të Divjakës përfunduan riparimet e nënbazës, ndërsa shumë shpejt fillon puna edhe...

Rruga Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore, frymëmarrje të re bujqësisë dhe agroturizmit

TIRANE, 23 nëntor/ATSH/- Aksi rrugor Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore që lidh Beratin me Elbasanin ka përfunduar duke krijuar mundësi të reja për bujqësinë, agroturizmin dhe biznesin...

Vlorë- Mbi 6000 banorë të 3 fshatrave, furnizim 24 orë me...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Mbi 6000 banorë të fshatrave Dukat, Tragjas dhe Radhimë në qytetin bregdetar të Vlorës do të furnizohen 24 orë me ujë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA