Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

Gjirokastra e trashëgimisë kulturore përballë sfidave të zhvillimit të turizmit

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Maji është muaji kur tradicionalisht zbarkojnë autobusët e parë me turistë në qytetin e gurtë. Vitin e kaluar numri i...

Erion Braçe, kryetar i këshillit drejtues të FSHZH-së

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Këshilli i Ministrave caktoi sot zëvendëskryeministrin, Erion Braçe, kryetar të këshillit drejtues të Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Po ashtu, në mbledhjen e...

FOTO/ Rruga Fushë-Krujë – Thumanë, me të gjitha standardet në shërbim...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ - Rruga Fushë-Krujë – Thumanë, aq shumë e kërkuar nga 40 mijë banorët e zonës dhe e premtuar prej 25 vitesh,...
video

Pas 36 vitesh, restaurohet rruga “Mihal Komneno” në Berat

TIRANE, 16 mars/ATSH/- Pas 36 vitesh është bërë e mundur restaurimi i rrugës "Mihal Komneno" deri te Tabja në Berat, qyteti mbi 2400– vjeçar,...

Rikonstruksioni i aksit Korçë-Voskop-Polenë, përfitojnë 6 mijë banorë

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Rikonstruksioni i plotë i rrugës Korçë–Voskop–Polenë–Korçë, 16 km e gjatë ka rritur aksesin në shërbimet shëndetësore, arsimore dhe tregut...

Njësitë Rajonale të FSHZH, programe investimi me impakt në nivel rajonal

Shpallje e Thirrjes I për financimin e projekteve nga programi "Infrastruktura Vendore dhe Rajonale", për vitin 2019 TIRANË, 25 janar /ATSH/ - Elbasani dhe Shkodra...

FOTO /Rikthimi i vlerave historike e kulturore të Dhërmiut

TIRANE, 20 janar/ATSH/- Dhërmiu është një ndër fshatrat më të bukur të jugut. Puna për rikualifikimin e Qendrës Historike të fshatit Dhërmi po vijon. Kryeministri...

Rruga e re e Ulëzës, impakt në zhvillimin dhe rigjallërimin ekonomik...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ – Me bukuritë natyrore, pyjet me shtigje për ecje, liqenin për lundrim dhe plazh, kullat e vjetra plot histori nga e...
video

Unaza e Myzeqesë, infrastrukturë me standarde për 40 mijë banorë

TIRANË, 15 janar /ATSH/ - Fondi Shqiptar për Zhvillim njoftoi se ka filluar puna në lotin e parë të unazës bujqësore të Myzeqesë, një...

FSHZH shpall thirrjen e parë për investime në infrastrukturë, rivitalizim të...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ - Fondi Shqiptar i zhvillimit ka shpallur thirrjen e parë për financimin e projekteve të reja nga programi “Infrastruktura Vendore dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA