Ballina Etiketimet FSHF

Etiketim: FSHF

Arbitra luksemburgas në Kategorinë Superiore

TIRANË, 2 maj/ATSH- A. Fortuzi/- Sektori i Arbitrimit në Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije se një treshe arbitrash nga Luksemburgu do të...

Duka: Stadiumi Kombëtar dhe shtëpia e futbollit shumë shpejt gati

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, në fjalën e tij në Asamblenë e Zakonshme, deklaroi se stadiumi...

Incidentet në ndeshjen Tirana-Laçi, FSHF publikon vendimet e Disiplinës

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në...

FOTO/ Prezantohet uniforma e re e Kombëtares

TIRANË, 21 mars /ATSH/ - Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar uniformën e re të kombëtares për vitin 2019-2020, që përkon me kualifikueset e...

FSHF ndryshon listën e U-21, portieri Selmani grumbullohet me ekipin e...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ - Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) bën me dije se lista e ekipit kombëtar të 21-vjeçarëve ka pësuar disa ndryshime pas...

Futbolli shqiptar, zhvillime të mëdha gjatë viteve të fundit

TIRANË, 19 mars /ATSH/ - Futbolli shqiptar ka njohur zhvillime të mëdha gjatë viteve të fundit. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka takuar në ambientet...

Siguria në stadiume, Policia e Shtetit vullnet për të marrë angazhimin...

TIRANË, 11 mars/ATSH/- Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj është shprehur se siguria në stadium ka një faturë, që duhet paguar nga dikush. Ministri Lleshaj...

Duka: Ndryshime në ligj, për fuqizmin e futbollit

TIRANË,11 Mars /ATSH/ -Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka kërkuar sot ndryshime në ligjin për sportin të cilat do të sillnin...

Kamza përjashtohet nga Kategoria Superiore

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përjashtuar ekipin e Kamzës nga kampionati shqiptar i futbollit pas...

FSHF kërkon siguri për gjyqtarët e ndeshjeve të futbollit

TIRANË, 4 Mars /ATSH/ - “Jeta e gjyqtarëve është në rrezik, para jetës së gjyqtarëve nuk vëmë asgjë”. Kështu është shprehur sot kreu i Shoqatës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA