Ballina Etiketimet Frankfurt

Etiketim: frankfurt

FRANKFURT – Ish-drejtori i përgjithshëm i VW nën akuzë për mashtrim

FRANKFURT, 15 prill /ATSH-AFP/ - Gjykata gjermane përshpjetoi sot procedurat drejt një procesi gjyqësor për "dieselgate" me akuzën për mashtrim të ish-drejtorit të përgjithshëm...

AUTOMJETE – BMW dhe Daimler bashkëpunojnë për makinat autonome

FRANKFURT, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhuesit rivalë gjermanë të automjeteve BMW dhe Daimler, fabrikuesi i Mercedes-Benz, njoftuan sot nënshkrimin e një marrëveshjeje bashkëpunimi strategjike...

FOKUS  – 20-vjeçarja euro, kolosja e brishtë

BERLIN, 1 janar /ATSH-AFP/ - Njëzetë vjeçe sot, euro është pranuar në sajë të vlerës së saj në tregje dhe në portofola duke i...

FRANKFURT – Volkswagen investon 44 miliardë euro në makinat e së...

FRANKFURT, 16 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjiganti gjerman i automobilave ''Volkswagen'' njoftoi sot se do të investojë deri në 44 miliardë euro deri në fund...

FRANKFURT – Ish-kreu i Audit liri me kusht në valën e...

FRANKFURT, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Ish-kreu i kompanisë së prodhimit të makinave ‘’Audi’’, Rupert Stadler, nën hetim që prej qershorit në lidhje me skandalin...

FRANKFURT – Çaktivizohet një bombë e LIIB

FRANKFURT, 30 tetor /ATSH-DPA/- Një bombë ajrore e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore, u zbulua në qendrën financiare gjermane, Frankfurt, bën të ditur...

FRANKFURT – ”Porsche” dënohet me 47 milionë euro për skandalin e...

FRANKFURT, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania ''Porsche SE'', aksioneri kryesor i ''Volkswagen'' u dënua për të paguar 47 milionë euro dëme dhe interesa investitorëve...

GJERMANI – BMW tërheq një milion makina për probleme në sistemin...

FRANKFURT, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania gjermane e automjeteve ‘’BMW” njoftoi sot se do të tërheqë më shumë se një milion automjete në botë...

LETËRSI – Vajza rebele në vend të librave me princesha

FRANKFURT, 12 tetor /ATSH-AFP/ - U jepet fund historive me zonjusha të gjendura në situata të rrezikshme. Dy italiane janë mirëpozicionuar në botën e...

FRANKFURT – Standardet për CO2 kërcënojnë 100 000 vende pune te...

FRANKFURT, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Standardet e reja, më të rrepta të emetimit të CO2 për makinat e reja kërcënojnë deri në 100 000...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA