Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

SOFT NEWS – Macronët paguajnë vetë gjithçka nga hoteli te… pasta...

''Kur vajti në Elize', çifti nuk ndryshoi asgjë përveç dyshekut'' PARIS, 30 prill /ATSH-ANSA/ - Çifti presidencial francez paguan të gjitha shpenzimet personale nga xhepi...

FRANCË – Autoritetet të alarmuara nga numri i madh i financuesve...

PARIS, 26 prill /ATSH-AFP/ - Autoritetet franceze identifikuan 416 donatorë, të cilët kishin marrë pjesë në financimin e grupit të Shtetit Islamik, theksoi sot...

FRANCË – WhatsApp rrit moshën e përdorimit në BE

PARIS, 25 prill /ATSH-AFP/ - Aplikacioni i mesazheve ''WhatsApp'' rriti moshën minimale të përdorimit në Bashkimin Europian në 16 vjeç, krahasuar me 13 vjeç...

FRANCË – Konferencë ndërkombëtare kundër financimit të terrorizmit

PARIS, 24 prill /ATSH-AFP/ - Rreth 500 ekspertë dhe 80 ministra nga 72 vende do të diskutojnë nesër dhe pasnesër në Paris kundër financimit...

FUTBOLL – Vdes ish-trajneri i ekipit kombëtar francez, Henri Michel

PARIS, 24 pirll /ATSH-DPA/ - Ish-trajneri i ekipit kombëtar të futbollit të Francës, Henri Michel vdiq në moshën 70-vjeçare, njoftoi sot Unioni i Futbollistëve...

FRANCË – Një ligj i ri kufizon imigrimin masiv

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Projektligji për azilin dhe imigracionin u votua përfundimisht dje në mbrëmje nga Parlamenti francez, pas një jave kundërshtimesh të...

FRANCË – Evakuohet “Mont-Saint-Michel” pas kërcënimeve kundër forcave të rendit

RENNES, 22 prill /ATSH-AFP/ - Mont-Saint-Michel, një prej vendeve turistike më të vizituara të Francës, u evakua dhe u mbyll sot për turistët nga...

FRANCË – Macron bën thirrje për më tepër solidaritet financiar në...

PARIS,19 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez bëri thirrje sot në Berlin për më tepër solidaritet financiar midis shteteve të zonës euro për të shmangur...

KOMENT – Gjermania frenon projektet e Macron për Europën

"Der Spiegel": Iniciativa europiane e presidentit francez ka vdekur dhe është varrosur vetëm pas shtatë muajve BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i...

FRANCË – Le Drian: Përgjigje identike në rast të një sulmi...

PARIS, 17 prill /ATSH-AFP/ - Gjithçka të krijon përshtypjen se Siria nuk është më në gjendje të prodhojë armë kimike, por nëse do t'i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA