Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Papunësia rritet 9,2 % në T1 2018

PARIS, 23 maj /ATSH-AFP/ - Pas një rënieje të fortë në fund të vitit 2017, përqindja e papunësisë ka regjistruar rritje me 0,2 pikë...

HISTORI – Vdekja e Adolf Hitlerit sërish në pikëpyetje

PARIS, 22 maj /ATSH-AFP/ - Adolf Hitler vdiq më 30 prill 1945 në Berlin, bashkë me Eva Braun, pa dyshim nën efektin e cianurit,...

SOFT NEWS – Në ankand një vazo e rrallë e perandorit...

PARIS, 22 maj /ATSH-AFP/ - E zbuluar rastësisht në një papafingo, kjo shitje mund të arrijë majat në ankand. Një vazo e rrallë kineze, në...

FRANCË – Le Maire: Stabiliteti i zonës euro i kërcënuar nëse...

PARIS, 20 maj /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Ekonomisë, Bruno Le Maire theksoi sot se stabiliteti i zonës euro do të kërcënohej nëse qeveria...

FRANCË – Vdes Nicole Fontaine, ish-presidente e Parlamentit Europian

PARIS, 18 maj /ATSH-AFP/ - Ish-presidentja e Parlamentit Europian, Nicole Fontaine, e cila ka mbajtur gjithashtu postin e ish-Ministres franceze të Industrisë, vdiq të...

FRANCË – Parisi ngrin të ardhurat e entiteve siriane dhe libaneze

PARIS, 18 maj /ATSH-AFP/ - Franca ngriu sot të ardhurat për shtatë entitete në Siri, në Liban dhe në Kinë për përfshirjen e tyre...

FRANCË – Arrestohen dy gra për sulmin xhihadist me thikë në...

PARIS, 17 maj /ATSH-AFP/ - Dy vajza u arrestuan sot në rajonin parizien, në kuadër të hetimit për sulmin xhihadist me thikë, ku u...

FRANCË – PBB-ja regjistron rritje me 2,2%

PARIS, 15 maj /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i Francës regjistroi rritje me 2,2% në 2017, sipas shifrave të rishikuara në rritje...

BRUKSEL – Franca dhe Gjermania rrisin presionin mbi Poloninë për çështjet...

BRUKSEL, 14 maj /ATSH-DPA/ - Gjermania dhe Franca kanë rritur presionin mbi Poloninë për t’i dhënë zgjidhje shqtësimeve europiane në lidhje me shtetin e...

FRANCË – “Le Petit Larousse” dhe “Le Petit Robert” prezantojnë fjalët...

PARIS, 14 maj /ATSH-AFP/ - "Le Petit Larousse" dhe "Le Petit Robert", dy fjalorët kryesorë të botës frankofone, prezantuan sot fjalët e reja, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA