Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

ROMË – Le Drian: Nuk ka zgjidhje ushtarake në Libi

ROMË, 19 prill /ATSH-ANSA/ - Nuk është e mundur që të mendosh për asnjë zgjidhje ushtarake për krizën në Libi, vetëm nëpërmjet dialogut politik...

ROMË – Le Drian: Franca dhe Italia rivendosën besimin mes tyre

ROMË, 19 prill /ATSH-ANSA/ - Kemi kalur një periudhë të vështirë në marrëdhëniet me Italinë, por tani këto vështirësi janë tejkaluar, deklaroi ministri francez...

FRANCË – Macron fton papën pas zjarrit në Notrë-Dam

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Papa Françesku do të vijë në kohën e duhur në Francë, njoftoi sot presidenti Emmanuel Macron, i cili e...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

FRANCË – Macron: Notrë Dam do të rindërtohet brenda pesë viteve

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u shpreh sot se kërkon që katedralja e Notrë Dam në Paris, pjesërisht e shkatërruar...

SHBA – Trump i ofron asistencë Francës për rehabilitimin e Notrë...

UASHINGTON, 16 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i dërgoi ngushëllimet homologut të tij francez, Emmanuel Macron pas zjarrit të madh në Katedralen...

FOKUS – Myslimanët apelojnë për rindërtimin e Notrë Damit

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Këshilli Francez i Fesë Myslimane (CFCM) dhe Xhamie e Lionit i bënë sot thirrje komunitetit mysliman në Francë për...

GJERMANI – Merkel: Notrë Dam në Paris, simbol i Francës dhe...

BERLIN, 15 prill /ATSH-AFP/ - Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam...

SOFT NEWS – Nismë e qeverisë franceze për të mësuar fëmijët...

PARIS, 12 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze njoftoi sot fillimin e programit ''Të mësojmë të ngasim biçikletën'', dedikuar fëmijëve nga 6-11 vjeç, një zgjedhje...

FRANCË – Montchalin: Duhet respektuar vota e britanikëve për Brexit

PARIS, 12 prill /ATSH-AFP/ - Sekretarja franceze e Shtetit për Çështjet Europiane, Amelie de Montchalin vuri sot theksin në domosdoshmërinë për të respektuar referendumin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA