Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

POLONI – Varshava i bashkohet boshtit Paris-Berlin në zhvillimin e baterive...

VARSHAVË, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Ekonomisë dhe Financave, Bruno Le Maire njoftoi sot në Varshavë se Polonia do t’i bashkohet Francës...

FRANCË – Mijëra adoleshentë marshojnë kundër ndryshimit klimatik

PARIS, 22 shkurt /ATSH-DPA/ - Mijëra adoleshentë dhe të rinj dolën sot në rrugët e Parisit për të kërkuar më shumë veprim për parandalimin...

FRANCË – Macron: Jelekverdhët? Dështim gjigant kolektiv!

PARIS, 22 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kriza e jelekverdhëve është një dështimi gjigant kolektiv, thotë presidenti francez, Emmanuel Macron në librin ''Le Peuple et le...

FRANCË – Banka UBS gjobitet me një shumë rekrod

PARIS, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Për shkak të shkeljeve jashtëzakonisht të rënda, gjiganti bankar zviceran UBS u dënua sot nga drejtësia franceze me një...

GJERMANI – Parisi dhe Berlini kërkojnë një politikë industriale europiane

BERLIN, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Pasi regullatorët e BE-së hodhën poshtë një shkrirje mes prodhuesit francez të trenave “Alstom” dhe sipërmarrjes gjermane të hekurudhave...

IZRAEL – Netanyahu dënon veprimet shokuese të dëmtimit të varrezave hebreje

IZRAEL, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dënoi sot dëmtimin e varrezave hebreje në verilindje të Francës duke e cilësuar atë një...

FRANCË – Të panjohur përdhosin dhjetëra varre hebreje

PARIS, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Rreth 80 varre të një varreze hebreje në Quatzenheim, në Alzasë, në lindje të Francës, janë përdhosur nga persona të...

MJEKËSI – Agjencia e barnave (ANSM) ngre alarmin për dy produkte...

PARIS, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Dy produkte me pretendimin ''që ndihmojnë në shkrirjen e shtresës dhjamore'' dhe shiten në internet përmbajnë substanca të rrezikshme...

AUSTRALI – 50 miliardë dollarë investime për nëndetëset

KANBERA, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Australia nënshkroi zyrtarisht një kontratë prej 50 miliardë dollarësh (35,5 miliardë dollarë) me Francën për ndërtimin e një flote...

PARIS – Kriza franko-italiane: Ambasadori i Francës rikthehet në Romë

PARIS, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca riktheu sot në Romë ambasadorin e saj, të cilin e thirri për konsultime pas sulmeve të përsëritura të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA