Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Evakuohet “Mont-Saint-Michel” pas kërcënimeve kundër forcave të rendit

RENNES, 22 prill /ATSH-AFP/ - Mont-Saint-Michel, një prej vendeve turistike më të vizituara të Francës, u evakua dhe u mbyll sot për turistët nga...

FRANCË – Macron bën thirrje për më tepër solidaritet financiar në...

PARIS,19 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez bëri thirrje sot në Berlin për më tepër solidaritet financiar midis shteteve të zonës euro për të shmangur...

KOMENT – Gjermania frenon projektet e Macron për Europën

"Der Spiegel": Iniciativa europiane e presidentit francez ka vdekur dhe është varrosur vetëm pas shtatë muajve BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i...

FRANCË – Le Drian: Përgjigje identike në rast të një sulmi...

PARIS, 17 prill /ATSH-AFP/ - Gjithçka të krijon përshtypjen se Siria nuk është më në gjendje të prodhojë armë kimike, por nëse do t'i...

STRASBURG – Macron: Të mbrojmë sovranitetin europian përballë tundimit autoritar

STRASBURG, 17 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri sot thirrje në Parlamentin Europian në Strasburg për të mbrojtur me dorë të hekurt...

FRANCË – Le Drian: Ndërhyrje e re ushtarake në rast të...

PARIS, 14 prill /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian paralajmëroi sot se do të ketë një tjetër ndërhyrje ushtarake...

FRANCË – Macron: Vendimi për Sirinë në kohën e duhur

PARIS, 12 prill /ATSH-AFP/ - Franca do të marrë vendimet e saj në kohën e duhur, në bashkëpunim me SHBA-në, përsa i takon sulmeve...

FRANCË – Mbyllja e centralit bërthamor të Fessenheimit e pakthyeshme

PARIS, 12 prill /ATSH-AFP/ - Mbyllja e centralit bërthamor të Fessenheimit, në kufirin me  Gjermaninë dhe Zvicrën është i pakthyeshëm, rikonfirmoi sot sekretari i...

FRANCË – Marrëveshje tregtare Paris-Riad me vlerë 18 miliardë dollarë

PARIS, 10 prill /ATSH-AFP/ - Vizita në Francë e princit trashëgimtar saudit, Mohammed ben Salmane u mbyll me nënshkrimin e 19 marrëveshjeve mes kompanive...

FRANCË – Fundjavë grevash, ndalojnë trenat dhe avionët

PARIS, 7 prill /ATSH-ANSA/ - Një valë e re grevash ka përfshirë Francën këtë fundjavë, pas njoftimit të ndalimit të punës nga personeli i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA