Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Attal: Nuk përjashtohen masat kufizuese kundër Omicron

PARIS, 21 dhjetor /ATSH-ANSA/ E përballur me rreziqet që lidhen me përhapjen e variantit Omicron, Franca nuk e ka përjashtuar mundësinë për marrjen e...

FRANCË – 182 000 çertifikata false vaksinimi në gjashtë muajt e...

PARIS, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ Në Francë janë konfirmuar të paktën 182 000 raste të personave që falsifikojnë dokumente që nga qershori, në një përpjekje...

COVID-19 – Franca kufizon hyrjet nga BM pas shtimit të rasteve...

PARIS, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Franca ka reduktuar ndjeshëm hyrjet nga Britania e Madhe pasi lloji i ri dhe më i transmetueshëm Omicron i...

FRANCË – Beaune: Koalicioni i qeverisë gjermane, një marrëveshje e mirë...

PARIS, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e koalicionit e qeverisë së ardhshme gjermane ofron një bazë jashtëzakonisht solide pune për reformimin e Evropës, mirëpriti...

KOMENT – Përshkallëzohet lufta franko-britanike e fjalëve për migrantët

PARIS, 25 nëntor /ATSH/ - Udhëheqësit britanikë dhe francezë kanë filluar një ''luftë'' fjalësh mbi kalimet e rrezikshme në La Mansh, pasi të paktën...

FRANCË – Masa të reja kundër COVID-19

PARIS, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze do të njoftojë nesër një forcim të masave për të luftuar COVID-19, si përshpejtimin e vaksinimit dhe...

COVID-19 – Përhapje e shpejtë në Francë te grupmosha 6-10 vjeç

PARIS, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shpërthen në Francë brenda pak ditësh, në nivele të papara, shkalla e incidencës së Covid-19 te fëmijët e moshës...

COVID-19 – Attal: Rritja e valës së pestë në Francë, marramendëse

PARIS, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Progresi aktual i valës së pestë të COVID-19 në Francë është marramendëse, paralajmëroi sot zëdhënësi i qeverisë, Gabriel Attal. “Kjo...

COVID-19 – Franca rekomandon vaksinimin përforcues nga mosha 40 vjeç

PARIS, 20 nëntor /ATSH-DPA/ - Autoriteti më i lartë shëndetësor i Francës rekomandon një vaksinim përforcues të koronavirusit për njerëzit e moshës mbi 40...

COVID-19 – Franca rikthen detyrimin e maskave për filloristët

PARIS, 15 nëntor /ATSH-DPA/ - Përdorimi i maskës kthehet në të jetë i detyrueshëm nga sot në shkollat ​​fillore në Francë me synimin për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA