Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Veran: Më mirë një certifikatë se sa një pasaportë...

PARIS, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Jo një pasaportë shëndetësore, por do të ishte më mirë një certifikatë vaksinimi, theksoi ministri francez i Shëndetësisë, Olivier...

COVID-19 – Franca zgjeron bllokimin e fundjavës

PARIS, 4 mars /ATSH-DPA/ - Franca po zgjeron masat e saj të kontrollit COVID-19 edhe në një rajon verior të vendit, në luftë kundër...

FRANCË – Shpërbëhet grupimi i së djathtës ekstreme ”Generation Identitaire”

PARIS, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Grupi francez i ekstremit të djathtë “Génération identitaire” (GI) u shpërbë sot me një vendim të miratuar në Këshillin...

COVID-19 – Castex: Me motin e favorshëm dhe vaksinat do të...

PARIS, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Shpresoj që mes kushteve meteorologjike të favorshme dhe vaksinimit ne do të dalim nga kjo fazë e vështirë brenda...

FRANCË – AstraZeneca edhe për mbi 65-vjeçarët

PARIS, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Vaksina AstraZeneca kundër Covid-19 gjithashtu mund të kryhet te personat midis 65 dhe 75 vjeç, të cilët kanë edhe...

FRANCË – Macron: Të nevojshme edhe disa javë para lehtësimit të...

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez Emmanuel Macron vlerësoi sot se ishin ende të nevojshme katër deri në gjashtë javë, përpara një lehtësimi...

FRANCË – Ish-presidenti Sarkozy dënohet me tre vjet burg për korrupsion...

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, në pushtet nga vitit 2007 deri në 2012, u dënua sot me tre vjet burg...

COVID-19 – Gjermania shton kontrollin kufitar me Francën

BERLIN, 28 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjermania do të shtojë kufizimet kufitare me departamentin francez të Moselës, që sot iu bashkua listës së vendit për...

FRANCË – Tampon molekular negativ edhe për transkufitarët

PARIS, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Franca do të kërkojnë certifikatën e një tamponi molekular negativ, të realizuar të paktën përgjatë 72 orëve, duke nisur...

FRANCË – Attal: Përkeqësohet situata si pasojë e COVID-19, pritet ashpërsimi...

PARIS, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Situata në luftën kundër COVId-19 po degradon në Francë dhe është shumë shqetësuese në dhjetëra rajone, deklaroi sot zëdhënësi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA