Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

AUSTRALI – 50 miliardë dollarë investime për nëndetëset

KANBERA, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Australia nënshkroi zyrtarisht një kontratë prej 50 miliardë dollarësh (35,5 miliardë dollarë) me Francën për ndërtimin e një flote...

PARIS – Kriza franko-italiane: Ambasadori i Francës rikthehet në Romë

PARIS, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca riktheu sot në Romë ambasadorin e saj, të cilin e thirri për konsultime pas sulmeve të përsëritura të...

Francë/Itali: Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe

PARIS, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe homologu italian, Sergio Mattarella rikonfirmuan rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe franko-italiane, njoftoi sot në mbrëmje...

FRANCË – Halilhodzic: Vdekja e Sala-s, një e vërtetë e tmerrshme,...

PARIS, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Kjo është një e vërtetë e tmerrshme, e padrejtë, deklaroi sot trajneri i FC Nantes Vahid Halilhodzic pas identifikimit...

PARIS – Gjigantët e karburanteve përfituan miliarda

PARIS, 8 shkurt  /ATSH-AFP/ - Gjigantët më të mëdha të distributorëve të naftës dhe gazit kanë arritur të fitojnë miliarda në sajë të një...

Francë/Itali – Salvini dhe Di Maio të gatshëm për dialog, Parisi...

PARIS, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Dy liderët politikë të qeverisë populiste italiane, Matteo Salvini dhe Luigi Di Maio u shprehën të hapur për dialog...

SPORT – Vdes Jacques Ferran, themeluesi i Topit të Artë

PARIS, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Jacques Ferran, një personalitet i së përditshmes franceze l’Equipe dhe France Football, themelues i Kupës së Europës në futboll...

ANKARA – Turqia kritikon Macron lidhur me qëndrimin për armenët

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Turqia kritikoi ashpër deklaratën e presidentit francez, Emmanuel Macron për të vendosur datën 24 prill si Ditën e Memories...

FRANCË – Sindikatat dhe jelekverdhët në grevë kombëtare

PARIS, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Sindikata franceze, CGT, në një marrëveshje të mundshme me jelekverdhët dhe disa parti të djathta, organizon këtë të martë...

FRANCË – Një 60-vjeçar vret një person dhe plagos gjashtë të...

KORSIKË, 30 janar /ATSH-AFP/ - Një 60-vjeçar hapi zjarr sot në mesditë në rrugën Bastija, në ishullin francez të Korsikës, duke vrarë një person...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA