Ballina Etiketimet Foto

Etiketim: foto

Ekspozita për Aleksandër Moisiun në Korçë, 44 foto të aktorit që...

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Ekspozita “Aleksandër Moisiu – Njeriu dhe Artisti” është zhvendosur në Korçë, ku qytetarët mund të shikojnë nga afër artefakte, foto dhe...

SHBA – Një fotograf gjerman me portrete të të mbijetuarve të...

SAN FRANCISKO, 18 prill /ATSH-DPA/ - Një ekspozitë me 78 portrete të mëdhenj të të mbijetuarve të Holokaustit, fotografuar nga fotografi gjermano-italian Luigi Toscano është...

HOLANDË – Fotoja e një vajze fiton çmimin ”World Press Photo”

AMSTERDAM, 12 prill /ATSH-AFP/ - Fotoja prekëse e një vajze të vogël nga Hondurasi me lot në sy, me vështrimin kthyer nga e ëma,...

FOTOGALERI/ Prespa, mrekullia e natyrës që frymëzon adhurim

TIRANË, 7 prill /ATSH/ A.Alla/ Një udhëtim në liqenin e Prespës mahnit çdo vizitor. Ujërat e kristaltë, mes majave me dëborë, ishujt shkëmborë të mbushur...

“Edhe 4 vite të tjera”, fotoja më e pëlqyer në Facebook

TIRANË, 3 prill /ATSH/ - Edhe pse është postuar përpara disa vitesh në 2012, asnjë foto tjetër nuk ka marrë më shumë "Like" dhe...

POLONI – Jo më selfie në Aushvic

VARSHAVË, 25 mars /ATSH-ANSA/ - Mjaft më me fotot mbi binaret e Aushvicit. Muzeu kushtuar ish-kampit nazist të shfarosjes u bërë thirrje vizitorëve të tij...

11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës përmes fotove

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/ Mijëra qytetarë të Kosovës kanë dalë për ta parë parakalimin e pjesëtarëve të FSK-së në sheshet e kryeqytetit. Aty mbretëroi një...

Rehabilitohet Lana në segmentin Materniteti i ri-Shkozë

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ - Ferrat dhe mbeturinat i kanë lënë vend një infrastrukture moderne në segmentin nga Materniteti i ri “Koço Gliozheni”, deri në...

FOTO/ NASA publikun foto mahnitëse nga galaksitë fqinje

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Fizikisht njerëzimit me teknologjinë aktuale i duhen miliona e miliona vite që të shkëputet nga galaksia e vet dhe...

SOFT NEWS – Ligji i fundit më i çuditshëm në Britaninë...

LONDËR, 20 janar /ATSH-AFP/ - Parlamenti britanik miratoi një projektligj që synon të ndëshkojë deri në dy vite burg faktin nëse bën një foto...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA