Ballina Etiketimet FMN

Etiketim: FMN

FOKUS- FMN: Viti 2022 do të jetë një garë me pengesa

DAVOS, 22 janar /ATSH - ANSA/- Viti 2022 premton të jetë "një rrugë me pengesa e mbushur me rreziqe të shumta, inflacion të luhatur,...

FMN: Rregullorja globale e kriptomonedhave duhet të jetë gjithëpërfshirëse

UASHINGTON, 11 dhjetor /ATSH-AA/ - Rregullorja globale e kriptomonedhave duhet të jetë gjithëpërfshirëse, konsistente dhe e koordinuar, deklaroi Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN). Duke vënë në...

SHBA – FMN: G20 të përshpejtojë ndihmën për ristrukturimin e borxhit...

UASHINGTON, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Drejtoresha menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva, i kërkoi sot G20-ës të përshpejtojë zbatimin e kornizës së përbashkët...

Vdekshmëria nga COVID-19, Meta: Shifrat të analizohen nga Komiteti Teknik i...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje sot Komitetit Teknik të ekspertëve dhe autoriteteve të analizojnë të dhënat e FMN-së mbi vdekshmërinë...

Tregjet financiare, AMF në takimet vjetore të FMN dhe BB

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete, mori pjesë në takimet vjetore me Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN)...

Meta: Rekomandimet e sugjeruara nga FMN, janë bërë prezent edhe përmes...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta u shpreh sot se, rekomandimet e sugjeruara nga Fondi Monetar Ndërkombëtar janë bërë prezent edhe përmes...

FOKUS – Çështja globale e mungesës së mallrave përparësi e FMN-së...

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Ekonomia globale prej muajsh po përballet me bllokimet në zinxhirët e furnizimit, që po nxisin inflacionin dhe kërcënojnë rritjen,...

Ahmetaj: FMN vlerësoi politikat e ndjekura, qeveria përballoi krizën nga mirëmenaxhimi...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Zv.kryeministri dhe ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se edhe në raportin e FMN-së...

UASHINGTON – FMN: Zbutje e çmimeve të energjisë në T1 2022

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Çmimet e energjisë, që po rriten gjithnjë e më shumë dhe janë kthyer në një shqetësim për tregjet, pritet...

FOKUS – FMN ul pritshmëritë e rritjes globale

DUBLIN, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka ulur parashikimin e tij për rritjen ekonomike globale për 2021 në 5,9 për qind,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA