Ballina Etiketimet Fjale

Etiketim: fjale

SHBA – Shtohen 640 fjalë të reja në fjalorin anglisht “Merriam-Webster”

UASHINGTON, 23 prill /ATSH-DPA/ - Fjalori amerikan “Merriam-Webster” ka shtuar 640 fjalë të reja që reflektojnë ndryshimet që ka pësuar gjuha angleze. "Snowflake" tregon një...

Braçe, deputetëve të opozitës: Do përballeni me SPAK dhe BKH

TIRANË, 7 shkurt/ATSH/- Zv.kryeministri Erion Braçe deklaroi sot në Kuvend se disa prej deputetëve të Partisë Socialiste kanë hyrë në politikë si pasojë e...

Braçe: Thirrja për protestë nuk ka lidhje me qytetarët e këtij...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ - Sot mbi 90 % e sipërmarrjes në këtë vend, e vogël dhe e mesme, do të paguajë nga 0- 5%...
video

Rama: Dialog jo me opozitën, por me studentët pasi e shohin...

  TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot "opozita e bllokoi diskutimin që e kërkoi vetë duke e kthyer seancën në një konflikt rruge". "Sot...

Ja çfarë do të ndodhë me të papunët nga mbyllja e...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ - Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi sot në Kuvend se "jemi duke përgatitur një program rikualifikimi për të...

PARIS – Fjala ”racë” hiqet nga Kushtetuta franceze

PARIS, 27 qershor /ATSH-AFP/ - Deputetët francezë hoqën sot në mënyrë unanime, në komision, fjalën “racë” të nenit 1 të Kushtetutës duke përfshirë gjithashtu...

Kuksianët do të kenë edhe rrugën, edhe aeroportin brenda këtij viti

TIRANË, 5 prill/ATSH/.- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se kuksianët do të kenë edhe rrugën edhe aeroportin brenda këtij viti. Në fjalën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA