Ballina Etiketimet Fitues

Etiketim: fitues

FISHË TEKNIKE – Fituesit e Eurovisionit që nga viti 2000

TEL AVIV, 17 maj /ATSH-DPA/ - Festivali  i Këngës në Eurovision daton që prej vitit 1956, dhe Irlanda mban rekordin e fituesve, me shtatë...

KINEMA – 10 fituesit e fundit të Palmës së Artë

KANË, 14 maj /ATSH-AFP/ - Festivali i 72-të i Kanës nis sot në mbrëmje me 21 filma në garë për çmimin prestigjioz ''Palma e...

FINLANDË – Social-demokratët rikthehen në pushtet

HELSINKI, 15 prill /ATSH-AFP/ - Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me...

MUZIKË – Mahmood triumfon në Sanremo me këngën ”Soldi”

ROMË, 10 shkurt /ATSH/ - Mahmood është fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit të Sanremos. Këngëtari pas fitores së Sanremo-s për të rinj...

Impianti fotovoltaik i Akërnisë, shpallet kompania fituese

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njoftoi sot përfundimin me sukses të procedurës të hapur konkuruese për përzgjedhjen e ofertuesit për zhvillimin...

FOTO/ Peizazhet mesdhetare, fiton projekti i Institutit të Monumenteve të Kulturës

TIRANË,9 tetor /ATSH/ - Instituti i Monumenteve të Kulturës është fitues i një tjetër projekti të rëndësishëm, me temë: “Teknologjitë ndërdisiplinore për konservimin dhe...

Foto/ Monumenti i Skënderbeut në Lezhë, kualifikohen 5 punime fituese

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Komisioni përzgjedhës i bucetit të Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu, busti të cilit do të vendoset në qendër të qytetit të Lezhës më...

“Infermierë për Shqipërinë”, 21 punësime të reja në Gjirokastër

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ - Fituesit e fazës së dytë që konkurruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e lira...

SOFT NEWS – Vetëm 28 vjeç dhe multimilioner…fitues dy herë i...

OTAVA, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Një shtetas afrikan, i ri në moshë me banim në Kanada prej dy vitesh mund të renditet në radhët...

Foto/Veliaj: Tirana është sot qyteti më i talentuar i Shqipërisë

TIRANË, 30 maj/ATSH/-Finalja e edicionit të tretë të “Tirana Art Fest” ishte një mbrëmje magjike për të gjithë nxënësit e gjimnazeve të Tiranës, të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA