Ballina Etiketimet Finlande

Etiketim: finlande

Konferenca e parë ndërqeveritare me BE, Mazi takon ministrin e Jashtëm...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Kryenegociatori i Shqipërisë për integrimin e vendit në BE, ambasadori Zef Mazi, zhvilloi një vizite zyrtare në Helsinki, Finlandë. Kryenegociatori Mazi u...

COVID-19 – Finlanda miraton pasaportën e vaksinimit

HELSINKI, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Parlamenti finlandez miratoi sot krijimin e një "pasaporte korona", edhe pse zbatimi aktual i saj mbetet i pasigurt, për...

COVID-19 – Finlanda vendos kushtin për heqjen e kufizimeve

HELSINKI, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Finlanda do të heqë kufizimet e fundit antiCOVID-19 në fuqi, kur 80 për qind e popullsisë së rritur të...

Finlanda pëson zjarrin më masiv pyjor në 50 vitet e fundit

HELSINKI, 30 korrik /ATSH-AFP/ - E padëgjuar në 50 vjet: Një zjarr i madh pyjor shkatërroi më shumë se 300 hektarë në pesë ditë,...

Finlanda mbështet procesin e integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla priti sot në një takim ambasadorin e Finlandës, Jari Gustafsson. Gjatë takimit Balla...

EURO 2020 – Rusia arrin fitoren e parë me Finlandën 1-0

SHËN PETËRBURG, 16 qershor /ATSH/ - Rusia fitoi sot kundër Finlandës me rezultatin 1-0, në stadiumin e Shën Petërburgut, sipas pamjeve televizive. Pjesa e parë...

FINLANDË – Parlamenti vendos zgjatjen e bllokimit antiCOVID-19

HELSINKI, 29 mars /ATSH-DPA/ - Shumica e restoranteve, lokaleve dhe kafeneve do të vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura në Finlandë, pasi parlamenti vendosi zgjatjen...

Pavarësisht pandemisë, Finlanda ende vendi më i lumtur në botë

HELSINKI, 19 mars /ATSH-DPA/ - Finlanda u rendit vendi më i lumtur në botë për të katërtin vit radhazi, sipas një raporti të OKB...

COVID-19 – Finlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme, ndalon grumbullimet

FINLANDË, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Finlanda shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme përballë rritjes së infektimeve me COVID-19, sipas medias, dhe po përgatitet të mbyllë...

FINLANDË – Ashpërsohen kufizimet për frenimin e rritjes së rasteve me...

HELSINKI, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Finlanda do të ashpërsojë në mënyrë drastike masat e saj antiCOVID-19 duke filluar nga 8 marsi, njoftoi sot qeveria. Autoritetet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA