Ballina Etiketimet Financim

Etiketim: financim

FOKUS – DIA: COVID-19 një mundësi ekonomike për mafian

ROMË, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Epidemia e COVID-19 në Itali përbën një mundësi për mafian për shkak të fluksit masiv të parave publike dhe...

BRUKSEL – BE propozon miliarda euro për parandalimin e sëmundjeve kanceroze

BRUKSEL, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian njoftoi sot akordimin e katër miliardë eurove në luftën kundër kancerit. “Nismat do të financohen përmes programeve shëndetësore,...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Me rëndësi transparenca në financimin e partive...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Transparenca dhe mbikëqyrja efektive e financave të partive dhe fushatave zgjedhore ishte në fokus të një tryeze të organizuar sot nga...

IPARD III/ Krifca: 166 milionë euro për 5 masa të reja...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ Shqipëria përgatitet për programin IPARD III që adreson masa të reja mbështetëse për fermerët dhe zhvillimin e bujqësisë në vendin...

Balluku-Zingraf firmosin 3 marrëveshje bashkëpunimi/ Rreth 125 milionë euro investime për...

TIRANE, 27 janar /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku dhe ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf nënshkruan së bashku tre...

Miratohet financimi i shërbimeve shëndetësore spitalore nga skema e detyrueshme e...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për financimin e shërbimeve shëndetësore spitalore nga skema e detyrueshme e sigurimeve të kujdesit shëndetësor...

ANKARA – Turqia ashpërson ligjet kundër financimit të terrorizmit

ANKARA, 27 dhjetor /ATSH-AA/ - Parlamenti turk ratifikoi mocionin që bën thirrje për parandalimin e përhapjes së armëve të shkatërrimit në masë (WMD). Parlamenti miratoi...

SHBA – Senati kalon projektligjin e financimit për të shmangur mbylljen...

UASHINGTON, 12 dhjetor /ATSH-DPA/ - Senati amerikan miratoi sot një projektligj shpenzimesh njëjavore, duke parandaluar kështu një mbyllje të qeverisë disa orë para se...

FOKUS – Izraeli transferon një miliard dollarë për llogari të Autoritetit...

RAMALLAH, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Izraeli transferoi më shumë se një miliard dollarë për  llogari të Autoritetit Palestinez, theksoi sot një zyrtar i lartë...

ITALI – Dritë jeshile për planin e ri të mbështetjes kundër...

ROMË, 30 nëntor /TSH-AFP/ - Qeveria italiane njoftoi të hënën se kishte miratuar një plan të ri mbështetjeje për të mbështetur ekonominë e vendit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA