Ballina Etiketimet Film dokumentar

Etiketim: film dokumentar

video

“Fondacioni 5”, Rama: Lorik Cana, kapiteni që frymëzon

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/361405091330755/ TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Jam i bindur se nuk ka mbaruar historia e Lorik Canës si kapiteni që frymëzon", tha sot në mbrëmje Kryeministri Edi...

FOTO/ Tirana dhe Praga, kryeqytetet që lidhen mes artit dhe kulturës

TIRANË,19 shtator /ATSH/ - Ambasada Shqiptare në Pragë në bashkëpunim të ngushtë me bashkinë e Tiranës, realizoi shfaqjen e filmit dokumentar: "Rrugëtim në dy...

Një film për legjendën e kinemasë, Charlie Chaplin

TIRANE,2 Maj /ATSH/ - “Chaplin” është një film dokumentar që do të realizohet mbi jetën e aktorit dhe regjisorit Charlie Chaplin nga “Altitude” dhe...
video

Orikumi nxit interesin e të huajve, film dokumentar nga radiotelevizioni zviceran

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1275610719239897/ TIRANË, 7 Prill /ATSH/ - Gërmimet arkeologjike vazhdojnë të kenë një impakt dhe interes të madh për vizitorët vendas e sidomos për ata të...

VIDEO/ Jeta e ikonës së muzikës botërore Elvis Presley në një...

TIRANË, 5 Mars /ATSH/ - Disa muaj nga përvjetori i vdekjes së mbretit të rock and rollit dhe ikonës së muzikës botërore Elvis Presley...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA