Ballina Etiketimet FIFA

Etiketim: FIFA

Ndahen stemat e FIFA-s për 2021

TIRANË, 3 shkurt/ATSH- A. Fortuzi/ Ndahen stemat e FIFA-s për gjyqtarët shqiptarë të futbollit, femra dhe meshkuj, për vitin 2021. Në ceremoninë e organizuar sot...

FUTBOLL – Ish-shefi i FIFA-s Blatter përfundon në spital

BERNË, 8 janar /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti i FIFA-s, Joseph Blatter u shtrua në spital, sipas një raporti nga gazeta ''Blick''. Gjendja e 84-vjeçarit është raportuar...

FUTBOLL – Lewandovski shpallet lojtari i vitit nga FIFA

ZYRIH, 18 dhjetor /ATSH-AA/ - Sulmuesi polak i Bayern Munich-ut, Robert Lewandowski, u zgjodh lojtari më i mirë i vitit nga FIFA për vitin...

“Në kujtim të Otto Barić”/ Presidenti i FIFA-s, mesazh për ndarjen...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ -Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Otto Barić, u nda nga jeta më 13 dhjetor në moshën 88-vjeçare. Një lajm i...

FUTBOLL – Ronaldo, Messi dhe Levandovski në finalen për çmimin “Lojtari...

GJENEVË, 13 dhjetor /ATSH-AA/ - Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka shpallur emrat e lojtarëve dhe lojtareve që mbetën në fazat e fundit të...

FUTBOLL – FIFA dhe OKB fillojnë fushatën kundër trukimit të ndeshjeve

BERLIN, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Organi drejtues i futbollit botëror FIFA dhe Zyra e Kombeve të Bashkuara kundër Krimit dhe Drogave filluan një fushatë...

Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”/ Shqipëria në vazon 4 për shortin...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ FIFA ka përcaktuar sot vazot e skuadrave të UEFA-s për shortin në Kupën e Botës 2022, në Katar. Pas fitoreve ndaj...

FUTBOLL – FIFA: Ditëlindja e madhe e një talenti kolosal

BUENOS AIRES, 30 tetor /ATSH-AA/ - Federata Botërore e Futbollit (FIFA) shënoi ditëlindjen e Diego Armando Maradonës, teksa sot legjenda e futbollit argjentinas mbush...

GJERMANI – Presidenti i FIFA-s, Infantino, pozitiv me COVID-19

BERLIN, 27 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri, njoftoi sot organi drejtues i futbollit. FIFA tha...

GJERMANI – FIFA miraton planin e lehtësimit antiCOVID-19

BERLIN, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Byroja e Këshillit të FIFA-s ka miratuar rregulloren e planit të lehtësimit prej 1,5 miliardë dollarësh për federatat kombëtare,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA