Ballina Etiketimet FETO

Etiketim: FETO

TURQI – Dhjetëra ushtarakë të arrestuar me dyshimin si pjesëtarë të...

IZMIR, 13 tetor /ATSH-AA /- Në disa qytete të Turqisë u zhvilluan operacione kundër strukturave të organizatës të konsideruar terroriste, FETO, ku u arrestuan...

TURQI – 100 të arrestuar me dyshimin për lidhje terroriste

ANKARA, 16 qershor /ATSH-AA/ - Policia arrestoi të paktën 100 persona për lidhje të dyshuara me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas përpjekjes...

TURQI – Arrestohen dhjetëra të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste...

ANKARA, 21 janar /ATSH-AA/ - Një operacion u zhvillua sot në disa qytete të Turqisë në kuadër të arrestimit të pjesëtarëve të dyshuar të...

TURQI – Prokuroria lëshon urdhërarreste për 133 të dyshuar lidhur me...

ANKARA, 19 nëntor /ATSH-AA/ - Turqia lëshoi urdhërarreste për 133 të dyshuar të organizatës terroriste FETO në ushtri, 82 prej të cilëve ishin në...

ANKARA – Turqia përsërit kërkesën për ekstradimin e Gylenit

ANKARA, 1 mars /ATSH-AA/ - Ministri turk i Drejtësisë, Abdulhamit Gyl përsëriti kërkesën për ekstradimin e udhëheqësit të organizatës terroriste FETO, Fetullah Gylen, i...

TURQI – Erdogan: Fundi i terroristëve të FETO-s është afër

ANKARA, 9 janar /ATSH-AA/ - Fundi i anëtarëve të organizatës terroriste FETO në Turqi dhe jashtë vendit është afër, tha sot presidenti turk Recep...

TURQI – Cavusoglu: FBI ka filluar hetime serioze rreth FETO-s

ANKARA, 18 dhjetor /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu deklaroi se Byroja Federale e Hetimeve e SHBA-së (FBI) ka nisur hetime...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA