Ballina Etiketimet Festival

Etiketim: festival

KINEMA – Berlinalja shtyhet në mars, kompeticioni online

BERLIN, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Berlinalja, Festivali i Filmit në Berlin, organizuar zakonisht në fillim të shkurtit, është shtyrë për në muajin mars dhe...

FOTO/ Ansambli “Mati” fitues i çmimit të parë në festivalin “OPOJA...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ansambli "Mati" u nderua me çmimin e parë në edicionin e dytë të festivalit mbarëkombëtar folkloriko-burimor "OPOJA Vallëzon", të zhvilluar në...

FOTOGALERI- “Dea open air”/ Filmi “Cirku Fluturues” i bazuar në...

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ "Cirku fluturues" titullohet filmi i regjisorit nga Kosova, Fatos Berisha që çeli mbrëmjen e djeshme edicionin e shtatë të Festivalit Ndërkombëtar...

“DEA OPEN AIR”/ Rreth 70 filma në konkurrim në edicionin e...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Festivali Ndërkombëtar i Filmit DEA OPEN AIR do të zhvillojë edicionin e tij të shtatë në datat 11-16 tetor 2020, në...

FOTO/ Festivali Ndërkombëtar “Vox Baroque”, tingujt e muzikës baroke mirëpriten nga...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Tingujt e muzikës baroke u mirëpritën nga publiku kryeqytetas në një mbrëmje fantastike në Tiranë, në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar “Vox...

Dy këngëtarë të rinj fitojnë të drejtën e pjesëmarrjes në Festivalin e Napolit

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Dy këngëtarë të rinj shqiptarë do të përfaqësojnë vendin tonë në Festivalin e Napolit 2020. Enea Cerashi dhe Fatma Mema janë shpallur...

Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut, 41 filma...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ 41 filma do të shfaqen për publikun kryeqytetas në edicionin e 15-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e...

MV – COVID-19 frymëzim për festivalin “Statuafest”

SHKUP, 5 shtator /ATSH-AA/ - Në sheshin qendror të Shkupit u hap festivali dyditor "Statuafest - Pjesa tjetër e rrugës", organizuar nga kompania teatrore...

“Koko Fest”/ Korça përgatitet për Festivalin mbarëkombëtarë të Komedisë

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Festivali i Komedisë në Korçë do të nisë në 8 shtator ndërsa për shkak të numrit të kushtëzuar të publikut secila...

KINEMA – Më pak yje në Festivalin e Filmit në Venecia

ROMË, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Festivali i Filmit në Venecia po planifikon një program më pak shkëlqimtar për edicionin 2020, kryesisht për shkak të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA