Ballina Etiketimet Ferrari

Etiketim: ferrari

SOFT NEWS – Përfiton nga një testim në rrugë për të...

BERLIN, 15 maj /ATSH-AFP/ - Policia gjermane ka nxjerrë një mandat arresti për një person që përfitoi nga një test në rrugë me një...

Formula 1-Bottas më i shpejti, ndiqet nga Vettel

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Valteri Bottas ka qenë piloti më i shpejtë në provat e lira të zhvilluara në Shangai, në kuadër të...

Schumacher debuton te Ferrari, emocione në Bahrein

TIRANË, 2 prill/ATSH/- Djali i Michael Schumacher, Mick Schumacher, ka debutuar për herë të parë me një makinë "Ferrari" të Formula 1 dhe këtë...

Leclerc thyen Hamilton në “Montmelo”

TIRANË, 28 shkurt/ATSH/- Ende nuk ka nisur sezoni i ri i Formula 1, por gara mes “Ferrarit” dhe “Mercedes” është ndezur. Piloti i ri...

FORMULA 1 – “Ferrari” rrit investimet për të fituar sezonin 2019

ROMË, 31 janar /ATSH-AFP/ - Louis Camilleri, kreu i prodhuesit italian të automjeteve “Ferrari”, premtoi sot se do të rrisë investimet për të fituar...

SOFT NEWS – ”Ferrari” kushton sa një… ”Ferrari”?

MARANELO, 14 janar /ATSH/ - I dizenjuar që të jetë po aq ekskluziv sa një automjet i “Maranello”-s, një libër i ri retrospektive mbi...

FORMULA 1 – Ferrari zgjedh një drejtor të ri teknik për...

ROMË, 7 janar /ATSH-DPA/ - Ekipi i “Ferrarit” në Formula 1 do të ketë një kryetar të ri në sezonin e vitit 2019, pasi...

BERLIN – Ekspozitë e Ferrarit për 50-vjetorin e Schumacherit

BERLIN, 23 dhjetor /ATSH-DPA/ - Muzeu i Ferrarit do të hapë një ekspozitë të veçantë për Michael Schumacherin, për nder të 50-vjetorit të ish-shoferit...

Habit ish-drejtori i “Ferrarit”: Garën e Brazilit e kam parë me...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Ish-drejtori i skuterisë së njohur të Formula 1, “Ferrarit”, Zhan Tod, ka habitur me deklaratën e tij të fundit, duke...

MAKINA – ”Ferrari” fiton 69 000 euro për veturë! Po të...

DUISBURG, 18 gusht /ATSH/ - Shpeshherë flitet për “premium” duke iu referuar imazhit, ekskluzivitetit dhe përmbajtjes. Megjithatë, gara për produkte luksoze, përfaqëson për prodhuesit një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA