Ballina Etiketimet Fermeret

Etiketim: Fermeret

Duma, takim me fermerë në Helmës: Nxitje bizneseve në bujqësi

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Koordinatorja e Partisë Demokratike, Grida Duma zhvilloi një takim me fermerë në familjen e Shaqir Seferit në Helmës të Kavajës. “Fëmijet...

Nafta falas për Bujqësinë/ Fermeri Petrit Koni aplikoi online: Na ul...

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Në të gjithë vendin vijojnë aplikimet e fermerëve me NIPT në portalin e-albania për të përfituar naftën falas për punët...

Naftë falas për fermerët/ Rama: Deri dje e paguanin si akcizë,...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Që prej datës 15 janar ka nisur aplikimi i skemës së mbështetjes me naftë për fermerët në të gjithë vendin. Kryeministri Edi...

Basha në Baldushk: Do ndërtojmë një qeverisje normale që punon për...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me biznese dhe fermerë në Baldushk. "Çdo ditë që kalon, kriza ekonomike thellohet,...

Basha me fermerët në Berat: Pandemia e ka thelluar krizën

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ “Ne kemi një plan të detajuar për ta nxjerrë bujqësinë nga kriza e për ta shndërruar në një sektor fitimprurës për...

FOTO/ Korçë, fermerët vijojnë mbjelljet e sezonit

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Masat e kufizimit të lëvizjes, për mbrojtjen ndaj COVID-19, nuk i pengojnë fermerët të punojnë në ferma dhe serra, pasi...

Fermerët përfitojnë 10 lekë për litër qumështi të dorëzuar për përpunim

TIRANË, 4 prill/ATSH/ - Programit për bujqësinë dhe zhvillimin rural do t’i shtohet shuma prej 84 milionë lekësh për pagesat për lëndën e parë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA