Ballina Etiketimet Fermere

Etiketim: fermere

Kërkesë e shtuar e tregut të huaj, domatja e tharë e...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Fermerët shqiptarë po i përshtaten kërkesave të tregut të huaj, duke zgjeruar gamën e prodhimeve të tyre drejt eksportit. Kryeministri Edi Rama...

Naftë falas për fermerët/ 20 651 aplikime me vetëdeklarim në e-Albania...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Në total janë 20 651 aplikime nga fermerët në gjithë vendin për të përfituar naftë pa akcizë. Kryeministri Edi Rama ndau sot...

Nafta falas për fermerët/ Ekonomi: 20.561 aplikime, lehtëson proceset e mekanizimit...

TIRANË, 30 qershor /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi deklaroi sot se për përfitimin e naftës falas ka pasur 20.561 aplikime. Në...

Objektivi, 1 miliard euro eksporte bujqësore/ Rama: Shqipëria, vendi i parë...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Për herë të parë këtë vit fermerët u mbështetën me naftë pa akcizë, pa taksë karboni, pa taksë qarkullimi, për punimet...

Braçe paralajmëron grumbulluesit dhe eksportuesit: Evidencë të përditshme nga dogana, mos...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe u ka kërkuar sot grumbulluesve dhe eksportuesve të produkteve bujqësore në vend që të mos abuzojnë me çmimet,...

Mbi 49 mijë fermerë janë pajisur me NIPT

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Fermerët të cilët shesin produktet e tyre po regjistrohen në zyrat rajonale tatimore duke u pajisur me numër identifikimi të personit...

Nafta falas për bujqësinë/ Ekonomi: Fermerët punojnë tokën me kosto më...

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi një takim me fermerë të zonës së Kolonjës për të biseduar...

Historia e Xhulianos/ Së bashku me 15 punëtorë eksporton prodhimet e...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Bujqësia është një nga sektorët më të rëndësishëm të ekonomisë. Duke kontribuuar me 18-20 % të GDB dhe angazhon 35 %...

Naftë falas/ Fermerët e Rrashbullit dhe Xhafzotaj tërheqin kartat

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Fermerët e zonës së Rrashbullit dhe Xhafzotaj, të cilët kanë kaluar me sukses procesin e verifikimit të dokumentacionit që kanë deklaruar...

Spaho me fermerët në Sheqeras, Korçë: 150 milionë euro investime çdo...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Në takim me fermerët dhe banorët e fshatit Sheqeras koordinatori politik i PD, Edmond Spaho tha se në 8 vite të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA