Home Tags Fëmijë

Tag: fëmijë

RUMANI – Sociale – Rreth 20 mijë fëmijë me prindër që...

BUKURESHT, 22 tetor /ATSH-Agerpres/ - Numri i fëmijëve, të cilët i kanë të dy prindërit me punë jashtë Rumanisë, është rreth 20 mijë, sipas...

KABUL – ”Save the Children”: BE të ndërpresë kthimin e fëmijëve...

KABUL, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Organizata ndërkombëtare ''Save the Children'' i kërkoi Bashkimit Europian të ndërpriste kthimin e fëmijëve afganë në zonat e përfshira...

Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të ri Botaniko-Zoologjik

TIRANË, 13 tetor/ATSH/- Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm, bashkia e Tiranës do...

Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër

-Veliaj: Për ata që mendonin se sheshi nuk do mbushej kurrë, ja ku është sot, plot me fëmijë- TIRANË, 30 shtator/ATSH/- Sheshi “Skënderbej” ia ka...

Zgjidhje e qëndrueshme kundër dhunës ndaj fëmijëve

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Qeveria shqiptare është e angazhuar për gjetjen e një zgjidhje të qëndrueshme dhe efektive në drejtim të eliminimit të dhunës ndaj...

FOTO- “Java europiane e lëvizshmërisë”, fëmijët pedalojnë në bulevardin e Kavajës

TIRANË, 24 shtator/ATSH/- Fëmijë dhe nxënës të shkollave 9-vjeçare në Kavajë pedaluan sot në bulevardin në qendër të qytetit në kuadër të aktivitetit "Java...

Aktivitetet “outdoor” tashmë në çdo lagje të Tiranës

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Kthimi në traditë i aktiviteteve outdoor në çdo lagje të kryeqytetit është shndërruar në një prioritet për bashkinë e Tiranës. Kështu, Agjencia...

Kavajë, fëmijët në nevojë pajisen me çanta falas në prag të...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/- Rreth 50 fëmijë në nevojë në bashkinë e Kavajës u pajisën sot  me çanta për vitin e ri shkollor. Lajmi është bëri...

Përkushtim dhe kujdes për fëmijët me aftësi të veçanta

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ - Fëmijët me aftësi të veçanta janë gjithnjë e më shumë në vëmendjen e institucioneve të përkujdesit social. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

FOTO/ Përurohet këndi i lojërave në Dajt, projekti “Luaj Tirana” shtrihet...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ - Fëmijët e njësisë Dajt kanë tashmë këndin e ri të lojërave, falë projektit të bashkisë së Tiranës "Luaj Tirana", që...

MOST POPULAR

HOT NEWS