Ballina Etiketimet Fauci

Etiketim: fauci

SHBA – Fauci: Rikthimi në normalitet deri në fund të vitit

NJU JORK, 22 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një shkallë e konsiderueshme e normalitetit mund të rikthehet deri në fund të vitit, por jo normaliteti i...

Fauci fiton çmimin prestigjioz për kontributin në shëndetin publik

TEL AVIV, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Anthony Fauci, specialisti kryesor amerikan për Sëmundjet Infektive, u emërua sot fitues i një çmimi prestigjioz akademik izraelit...

Fëmijë, mos kini frikë, Babagjyshi i Vitit të Ri është vaksinuar!

UASHINGTON, 23 dhjetor /ATSH-AFP/ - Babagjyshi i Vitit të Ri do të jetë në gjendje të sigurojë dhurata për fëmijët që sillen mirë, pasi...

SHBA – Fauci vaksinohet kundër COVID-19

UASHINGTON, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ - Eksperti i Lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, Anthony Fauci dhe Sekretari amerikan për Shëndetin dhe Shërbimet Njerëzore, Alex Azar,...

SHBA – Fauci: Biden dhe Harris të vaksinohen sa më shpejt...

UASHINGTON, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Eksperti më i lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, Anthony Fauci, tha sot se presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe...

SHBA -Fauci mbetet zyrtar i lartë për Shëndetësinë në qeverinë Biden

UASHINGTON, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Anthony Fauci, eksperti më i lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, tha sot se pret të vazhdojë këshillimin e qeverisë...

Epidemiologu Fauci njeriu i vitit nga ”People”

UASHINGTON, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Epidemiologu Anthony Fauci në ballë të betejës kundër Covid-19 është një nga katër njerëzit e vitit, së bashku me...

Merrni vaksinën edhe nëse e keni kaluar Covid-19

UASHINGTON, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Anthony Fauci, eksperti kryesor amerikan i sëmundjeve infektive, po këshillon qytetarët e vendit të tij, të cilët e kanë...

SHBA – Fauci: Shpejtësia e vaksinave nuk e ka cënuar sigurinë...

UASHINGTON, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Të dhënat e dy vaksinave nga “Pfizer” dhe “Moderna” janë të besueshme dhe shpejtësia me të cilën ato u...

Urgjente nevoja për të gjetur kurën e ndalimit që në fillim...

UASHINGTON, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekziston një nevojë urgjente për të gjetur terapi për të trajtuar infeksionin SarsCoV2, në mënyrë që të shmanget përkeqësimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA