Ballina Etiketimet Fao

Etiketim: fao

FOKUS- Çmimet globale të ushqimeve arritën nivelin më të lartë që...

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-AA/- Agjencia e OKB-së për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO) njoftoi se çmimet globale të ushqimeve arritën në nivelin më të lartë...

Java Botërore e ndërgjegjësimit antimikrobik

FAO rekomandon mbi përdorimin e antibiotikëve në mënyrë efektive në prodhimin e qumështit TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Praktikat e drejta në blegtori mund të zvogëlojnë ndjeshëm nevojën...

FAO, manual diagnostikimi për murtajën afrikane të derrave në Ballkan

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Përfundon projekti i FAO-s për gatishmëri emergjente ndaj murtajës afrikane të derrave (MAD) në Ballkan, ku përmes takimit të sotëm...

ROMË – OKB: Çmimet globale të ushqimeve më të lartat në...

ROMË, 4 nëntor /ATSH-DPA/ - Sipas Kombeve të Bashkuara, çmimet globale të ushqimeve janë më të larta nga sa kanë qenë për më shumë...

Çmimet botërore, FAO: Niveli më i lartë në 10 vite për...

TIRANË, 4 nëntor /ATSH/ Çmimet botërore të ushqimit janë rritur për të tretin muaj radhazi në Tetor, duke prekur nivelin më të lartë në...

Dita Botërore e Ushqimit, FAO apelon për transformimin e sistemeve agro-ushqimore

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Dita Botërore e Ushqimit festohet çdo vit më 16 tetor për të përkujtuar themelimin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Shqipëria, angazhim për t’u përshtatur më mirë me ndryshimet klimatike

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Me mbështetjen e Organizatës së Ushqimit dhe Bujqësisë së Kombeve të Bashkuara (FAO), aktivitete të shumta u organizuan javët e fundit...

FOKUS – FAO: Çmimet botërore të ushqimit i afrohen nivelit më...

ROMË, 7 tetor /ATSH-AA/ - Në bazë të rritjes dy mujore, çmimet globale të ushqimit në shtator arritën mesataren e tyre më të lartë...

Konkurs fotografik për Ditën Botërore të Ushqimit

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Ka mbetur edhe një muaj për t'u bashkuar në konkursin e fotografisë organizuar nga FAO, për vendet e Evropës dhe...

Plani i veprimit kombëtar, udhërrëfyes për avancimin e bujqësisë familjare

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ Procesi për zhvillimin e planeve kombëtare të veprimit për bujqësinë familjare në vendet e zgjedhura në Evropë dhe Azinë Qendrore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA