Ballina Etiketimet Export

Etiketim: export

GJERMANI – IFO: Optimizëm në rënie për eksportuesit gjermanë

BERLIN, 27 tetor /ATSH-DPA/- Optimizmi midis eksportuesve gjermanë ka rënë ndërsa rritja e infeksioneve të koronavirusit në të gjithë botën ngre shqetësime në lidhje...

KINË – Tregtia e jashtme rritje të papritur

PEKIN, 14 korrik /ATSH-DPA/ - Tregtia e jashtme kineze u rrit papritur në qershor duke sinjalizuar një reagim ekonomik në tremujorin e dytë të...

ITALI – Sekuestrohen maska dhe dorashka që eksportoheshin pa lejen e...

MILANO, 14 mars /ATSH-ANSA/ - Policia Financiare italiane (Guardia di Finanza) sekuestroi, në kufirin me Zvicrën në Ponte Chiasso rreth 840 mijë dorashka njëpërdorimshe...

GJERMANI – Përkeqësohen pritshmëritë e eksportuesve

BERLIN, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Pritshmëritë e eksportuesve gjermanë u përkeqësuan për sektorin e prodhimit, duke rënë në minus 0,7 pikë në shkurt nga...

GJERMANI – Rekord eksportesh të armëve për vitin 2019

BERLIN, 27 dhjetor /ATSH-DPA/- Qeveria gjermane në vitin 2019 autorizoi një shumë rekord për eksportin e armëve. ''Deri më 15 dhjetor, qeveria ka autorizuar eksporte...

BERLIN – Sondazh: Kompanitë gjermane nuk janë gati për një Brexit...

KELN, 6 nëntor /ATSH-DPA/- Shumica e kompanive gjermane nuk janë të përgatitura për një dalje të Londrës nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje, sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA