Ballina Etiketimet Evakuim

Etiketim: evakuim

GJERMANI – Mijëra të evakuar pas gjetjes së bombave të LIIB

MUENSTER, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Rreth 16 000 banorë u evakuuan nga shtëpitë e tyre sot, në qytetin perëndimor gjerman të Muenster, ndërsa po...

ITALI- Evakuohen 2 400 migrantë nga Lampedusa në Sicili

ROMË, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Italia përfundoi evakuimin e rreth 2 400 migrantëve nga qendrat e strehimit në ishullin Lampedusa drejt Siçilisë, sipas medieve...

JAPONI – 1,6 milionë qytetarëve u kërkohet evakuimi për shkak të...

TOKIO, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Tajfuni ''Haishen'' shkaktoi sot shira të rrëmbyer dhe erëra të fuqishme në Japoninë Jugore, ndërsa po afrohet pranë ishullit...

MOSKË – Rusia lejon evakuimin e Navalny-t për trajtim

MOSKË, 21 gusht /ATSH-DPA/ - Zyrtarët rusë të Shëndetësisë lejuan sot evakuimin për trajtim në Gjermani të aktivistit të opozitës, Alexei Navalny, i cili...

Evakuimi i shtetasve shqiptarë/ Ambasada në Suedi: Bëhet vetëm nga Londra,...

TIRANË, 28 mars/ATSH/  -Plani i evakuimit me "Air Albania" të shtetasve shqiptarë, të cilët kanë mbetur jashtë vendit si pasojë e mbylljes së kufijve...

ANKARA – Turqia evakuon qytetarët e saj nga Kina

ANKARA, 1 shkurt /ATSH-AA/ - Avioni i Forcave Ajrore të Turqisë me të cilin po evakuohen shtetas turq dhe qytetarë të shteteve tjera, përfshirë...

INDI – Mbi 300 qytetarë indiane të evakuuar nga provinca Hubei

NJU DELHI, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Një avion i linjës “Air India” me 324 shtetas indiane, shumica e të cilëve studentë, i ardhur nga...

AMAN – Jordania evakuon qytetarët e saj nga Wuhan-i

AMAN, 31 janar /ATSH-DPA/ - Jordania evakuoi qytetarët e saj nga qyteti kinez Wuhan, që ishte dhe epiqendra e shpërthimit të koronavirusit. Një zyrtar i...

BERLIN – SHBA, Franca dhe Gjermania kërkojnë evakuimin e shtetasve të...

BERLIN, 27 janar /ATSH-DPA-ANSA/ - Gjermania po merr në konsideratë të evakuojë shtetasit gjermanë të cilët ndodhen në Kinë, si pasojë e shpërthimit të...

FILIPINE – Mijëra banorë evakuohen pas shpërthimit të vullkanit “Taal”

MANILA, 13 janar /ATSH-DPA/ – Një vullkan pranë kryeqytetit të Manilës shpërtheu duke nxjerrë llavë dhe shtëllunga të errëta resh, ndërsa autoritetet paralajmëruan për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA