Ballina Etiketimet Europian

Etiketim: europian

Evropiani 2022 për U-19, Shqipëria mirëpret ndeshjet e grupit 7

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Shqipëria po bëhet gati të presë një tjetër event të rëndësishëm evropian. Bëhet fjalë për organizimin e ndeshjeve kualifikuese të vlefshme...

FOKUS – OBSH: Evropa ka shkallën më të lartë të kancerit...

GJENEVË, 21 tetor /ATSH-AA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rajoni evropian ka shkallën më të lartë të diagnostikimeve të reja të...

Europiani U-17 për femra, Shqipëria mundet nga Mali i Zi

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Shqipëria U-17 e femrave ka luajtur këtë të premte ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Malit të Zi, e vlefshme për Kampionatin...

MV – Zaev: Integrimet europiane nuk duhet të jenë peng i...

SHKUP, 25 qershor /ATSH-MIA/ - Integrimet europiane nuk duhet të jenë peng i çështjeve bilaterale dhe negociatat me BE-në nuk duhet të shndërrohen në...

BRUKSEL – Parlamenti Europian ratifikon marrëveshjen tregtare Brexit

BRUKSEL, 28 prill /ATSH-AA/ - Parlamenti Europian ka votuar për ratifikimin e marrëveshjes tregtare Brexit midis Bashkimit Europian dhe Britanisë së Madhe, hapi i...

Këshilli Europian ka marrë vendimin për çeljen e negociatave/ “Formalizimi i...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ “Shqiptarët janë të mirëstërvitur me procesin e futjes në Europë dhe tani në shumicë e kuptojnë shumë mirë që futja në...

Briken Calja, medalje argjendi dhe bronzi në Europian/ Meta: Sukses i...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar Medaljen e Argjendit në shtytje dhe të Bronzit në dygarësh, në Kampionatin Europian të...

BRUKSEL – BE duhet të kishte kontroll më të mirë mbi...

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian duhet ta kishte parë më nga afër marrëveshjen tregtare BE-Mercosur mbi çështjet e qëndrueshmërisë përpara se ta...

Femrat U-19/ Hidhet shorti për kualifikueset e Europianit, Shqipëria në grupin...

TIRANË, 12 mars /ATSH/  Në Nion të Zvicrës, është hedhur, në selinë e UEFA-s, shorti i vlefshëm për UEFA European Women’s Under-19 Championship. Shqipëria ndodhet...

Femrat U-17/ Hidhet shorti për kualifikueset e Europianit, Shqipëria vend organizator

TIRANË, 11 mars /ATSH/ Në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, është hedhur ditën e sotme shorti për UEFA European Women’s Under-17 Championship....

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA