Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

FRANCË – Macron: Këto janë zgjedhjet europiane më të rëndësishme që...

PARIS, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Jam një patriot europian, nuk mund të jem një spektator i zgjedhjeve të BE-së më 26 maj, deklaroi sot...

GJERMANI – Maas: Vetëm e fuqishme Europa mund të ketë një...

HAMBURG, 21 maj /ATSH-DPA/ - Vetëm një BE e fuqishme mund të ketë një zë në nivel botëror, deklaroi sot ministri gjerman i Punëve...

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Qytetit” familjes së arkitektit që hodhi...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ - Familja e arkitektit dhe urbanistit të njohur italian, Gherardo Bosio, i cili hodhi themelet e godinave kryesore në Tiranë, u...

NJU JORK – Europianët dhe SHBA-ja bllokojnë një mbledhje të OKB-së...

NJU-JORK, 20 maj /ATSH-AFP/ - Europianët dhe SHBA-ja bllokuan sot mbajtjen e një mbledhje të Këshillit të Sigurimit mbi gjuhën në Ukrainë të kërkuar...

GJERMANI – Merkel bën thirrje për një sistem financiar europian të...

HAMBURG, 15 maj /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se nevojitet të bëhet më shumë për të integruar dhe ndërtuar një sistem financiar...

BRUKSEL – Huawei: Të gatshëm për një rrjet europian 5G

BRUKSEL, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Huawei mban një Europë të fortë dhe të bashkuar dhe për këtë arsye jemi të gatshëm të punojmë me...

HAPËSIRË – Europa përgatitet për Hënën

BRUKSEL, 5 maj /ATSH-ANSA/ - As afrimi i zgjedhjeve nuk e shpërqendron Europën nga përgatitjet e saj për të ridërguar njeriun në Hënë, një...

FIRENCE – Parisi: Europa nuk mund të lejojë që Brexit të...

FIRNECE, 3 maj /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean Yves Le Drian, vlerësoi sot në Firence se Europa nuk mund të...

BRUKSEL – 60% e vendeve në PE nga deputetët e rinj

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-ANSA/ - Rreth 60% e vendeve në Parlamentin e ardhshëm Europian do të zihen nga eurodeputet e rinj, ndërsa pjesa e...

The Guardian: Shqipëria në rrethin e festivaleve të muzikës më të...

LONDËR, 1 maj /ATSH/ - Prestigjiozja “The Guardian” përzgjedh festivalin UNUM që do të zhvillohet në Shqipëri mes festivaleve të muzikës më të mira...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA