Ballina Etiketimet Estoni

Etiketim: estoni

ESTONI – Fitorja e liberalëve pritet të sjellë një grua në...

TALIN, 4 mars /ATSH-AFP/ - Estonia ka shumë mundësi të sjellë për herë të parë një grua në krye të qeverisë, pas fitores në...

FOTO/ “Streha mes reve”, shfaqet premierë botërore në Estoni

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ - Filmi “Streha mes Reve” me skenar dhe regji Robert Budina shfaqi premierën botërore në konkurrimin zyrtar të Festivalit të...

Filmi “Streha mes reve” premierë botërore në “Black Night Film Festival”,Estoni

TIRANË,27 tetor /ATSH/ - Filmi “Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina do të jetë premierë botërore në një festival të...

Delegacioni i biznesit nga Estonia, interesim të veçantë për portin e...

  TIRANË, 19 tetor/ATSH/- Një grup biznesmenësh nga Estonia, që zhvillojnë veprimtarinë e tyre kryesisht në fushat e logjistikës dhe transportit, vizituan sot portin e...

HELSINKI – Estonia: Stop manovrave ajrore të NATO-s

HELSINKI, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Estonia ka urdhëruar ndalimin e manovrave ajrore të NATO-s në vend, pas lëshimit gabimisht të një rakete nga një...

Ruçi me homologen serbe: Shqiptarëve në Preshevë t’u mundësohen të drejtat...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Bashkëpunimi rajonal drejt integrimit europian është një proces transformues pozitiv për të gjitha vendet. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, gjatë...

SHBA – Estonia kërkon trupa dhe raketa amerikane

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidentja estoneze, Kersti Kaljulaid kërkoi dje vendosjen e ushtarëve amerikanë dhe raketave Patriot në vendin e saj duke shtuar...

TALIN – Estonia dhe Finlanda marrëveshje për ndërtimin e një gazsjellësi...

TALIN, 29 mars /ATSH-AFP/ - Kompania estoneze e energjisë dhe gazit "Elering" dhe shoqëria shtetërore finlandeze "Connector OY" nënshkruan sot me kompaninë "Suisse Allseas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA