Home Tags Estoni

Tag: estoni

Delegacioni i biznesit nga Estonia, interesim të veçantë për portin e...

  TIRANË, 19 tetor/ATSH/- Një grup biznesmenësh nga Estonia, që zhvillojnë veprimtarinë e tyre kryesisht në fushat e logjistikës dhe transportit, vizituan sot portin e...

HELSINKI – Estonia: Stop manovrave ajrore të NATO-s

HELSINKI, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Estonia ka urdhëruar ndalimin e manovrave ajrore të NATO-s në vend, pas lëshimit gabimisht të një rakete nga një...

Ruçi me homologen serbe: Shqiptarëve në Preshevë t’u mundësohen të drejtat...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Bashkëpunimi rajonal drejt integrimit europian është një proces transformues pozitiv për të gjitha vendet. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, gjatë...

SHBA – Estonia kërkon trupa dhe raketa amerikane

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidentja estoneze, Kersti Kaljulaid kërkoi dje vendosjen e ushtarëve amerikanë dhe raketave Patriot në vendin e saj duke shtuar...

TALIN – Estonia dhe Finlanda marrëveshje për ndërtimin e një gazsjellësi...

TALIN, 29 mars /ATSH-AFP/ - Kompania estoneze e energjisë dhe gazit "Elering" dhe shoqëria shtetërore finlandeze "Connector OY" nënshkruan sot me kompaninë "Suisse Allseas...

MOST POPULAR

HOT NEWS