Ballina Etiketimet Epidemi

Etiketim: epidemi

COVID-19 – Moderna rrit me 50% kapacitetin e vaksinave

UASHINGTON, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania amerikane bioteknologjike Moderna theksoi se u kishte kërkuar autoriteteteve shëndetësore në mbarë botën, të rrisin me 50% kapacitetin...

COVID-19 – OBSH shqyrton AstraZeneca, pikëpyetje për efikasitetin e saj te...

GJENEVË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë po shqyrtojnë sot vaksinën antiCOVID-19 të AstraZenecas dhe Oxford, në një kohë kur...

COVID-19 – Covax zbulon vendet e para që do të marrin...

GJENEVË, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Covax, e destinuar për të siguruar vaksina kundër COVID-19, në veçanti për vendet e paprivilegjuara, publikoi listën e përfituesve...

COVID-19 – BE marrëveshje për kufizimet e reja të qarkullimit

BRUKSEL, 29 janar /ATSH-AFP/ - Ambasadorët e shteteve anëtare të Bashkimit Europian miratuan sot një propozim të Komisionit Europian që parashikonte një hartë të...

GJERMANI – Kufizohen hyrjet në territor për disa vende si pasojë...

BERLIN, 29 janar /ATSH-AFP/ - Gjermania do të kufizojë duke nisur nga nesët hyrjet në territorin e saj në rrugë tokësore, detare dhe ajrore...

COVID-19 – Portugalia kufizon lëvizjet jashtë vendit

LISBONË, 28 janar /ATSH-AFP/ - Portugalia, e goditur nga një shpërthim i rasteve me koronavirus, do të kufizojë lëvizjet jashtë vendit për shtetasit e...

COVID-19 – Brukseli do të kontrollojë eksportin e vaksinave jashtë BE-së

BRUKSEL, 28 janar /ATSH-AFP/ - Brukseli do të krijojë një mekanizëm për të kontrolluar dërgesat jashtë BE-së të vaksinave kundër COVID-19 që janë prodhuar...

COVID-19 – Hungaria zgjat gjendjen e jashtëzakonshme me 90 ditë

BUDAPEST, 28 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria hungareze njoftoi sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme për 90 ditë dhe mbajtjen e kufizimeve dhe parashikon të...

COVID-19 – Mbi 100 milionë raste në botë

LONDËR, 27 janar /ATSH-AFP/ - Mbi 100 milionë persona janë infektuar zyrtarisht nga koronavirusi i ri në botë, ku masat dhe kufizimet për të...

COVID-19 – Vaksina e Modernas efikase kundër variantit britanik dhe afrikanojugor

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AFP/ - Vaksina e Modernas kundër COVID-19 mbetet efikase kundër variantit britanik dhe afrikanojugor të koronavirusit, njoftoi sot kompania bioteknologjike amerikane...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA