Ballina Etiketimet Emigracion

Etiketim: emigracion

HUNGARI – Orban: Në zgjedhjet europiane duhet të krijohet një lidership...

BUDAPEST, 10 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri hungarez, Viktor Orban tha se vendi i tij kërkon të kthejë zgjedhjet e ardhshme për Parlamentin Europian në...

MAROK – Konferenca e Marrakeshit miraton Paktin Botëror për Migrantët

RABAT, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Mbi 150 shtete miratuan të hënën në Marrakesh (Marok) Paktin Botëror të OKB-së për Migrantët duke e mbrojtuar atë...

ROMË – Presidenti i Irakut: Kampet e refugjatëve, inkubatorë për terrorizmin

ROMË, 22 nëntor /ATSH-AFP/ - Varfëria, konfliktet dhe kampet e refugjatëve janë inkubatorë të terrorizmit, paralajmëroi sot në Romë presidenti irakian, Barham Saleh, ku...

BELGJIKË – Qeveria kalon në ofensivë kundër emigracionit të paligjshëm

BRUKSEL, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Policia belge arrestoi rreth njëqind migrantë në brigjet flamande (veri) ndërsa udhëtonin në drejtim të Anglisë, në kuadër të...

SHBA – Rreth 2 000 fëmijë emigrantë të ndarë nga prindërit

UASHINGTON, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 2 000 fëmijë emigrantë janë ndarë, që prej mesit të muajit prill, nga prindërit e tyre, të ndaluar...

Këshillimi për migracionin, Ahmetaj nënshkruan marrëveshjen me GIZ

TIRANË, 8 Qershor/ATSH/ -Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe drejtori i Agjencisë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar, Hans-Jürgen Cassens nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA