Ballina Etiketimet Ekspozitë

Etiketim: Ekspozitë

“Ngjyra në dimër”, ekspozita sjell 76 punime të piktores durrsake

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ - "Ngjyra në dimër” e ka titulluar piktorja Shpresa Milaqi Bajko ekspozitën e saj të pestë personale, e cila është hapur...

FOTO/ Ekspozita e artistëve të vegjël të Qendrës Kombëtare të Kulturës

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Gjatë fundjavës një ekspozitë e veçantë është hapur në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar. Kjo ekspozitë paraqet botën e magjishme...

GJERMANI – Ekspozitë për jetën e panjohur të Marilyn Monroe

SHPAJER, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një muze në jugperëndim të Gjermanisë do të hapë një ekspozitë këtë javë ku do të shfaqen aspekte pak...

“Kruja dhe Skënderbeu”, veprat e 54 piktorëve shqiptarë ekspozohen në Vlorë

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Ekspozita "Kruja dhe Skënderbeu"e 54 piktorëve shqiptarë u çel mbrëmjen e djeshme në qytetin bregdetar të Vlorës, në kuadër të Vitit...

Media franceze, ARTE për ekspozitën e Ramës në Gjermani: E bukura...

  TIRANE, 8 dhjetor/ATSH/- “Edi Rama është një kryeministër që del nga korniza e përgjithshme. Këtë radhë kryeministri shqiptar nuk është në vizitë zyrtare në...

FOTO/ 54 piktorë shqiptarë “sjellin” Krujën dhe Skënderbeun

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/- "Kruja dhe Skënderbeu" titullohet ekspozita e çelur mesditën e sotme në Muzen Historik Kombëtar, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj...

30 fotografë nga Ballkani, ekspozitë në Korçë

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ 30 fotografë nga vendet e Ballkanit vijnë në një ekspozitë të përbashkët në Korçë. "Street life Balkans" titullohet ekspozita, e cila do...

Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s në...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/799846937026692/ TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare janë ekspozuar në Paris në kuadër të 60-vjetorit të Shqipërisë në UNESCO. Në ekspozitën "Një dritare në...

Lubjanë, Adrian Paci prezantohet me ekspozitën “Trashëgimia e shpërnguljes”

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Artisti shqiptar Adrian Paci është prezantuar në Lubjanë me ekspozitën e tij "Trashëgimia e shpërnguljes", që u çel në...

Ikonat shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s, Paris

https://www.facebook.com/mirela.kumbaro/videos/10217999024588577/ TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Ekspozita “Një dritare në trashëgiminë kulturore” hapet sot në selinë e UNESCO-s në Paris. Në këtë ekspozitë do paraqiten ikona të...

MOST POPULAR

HOT NEWS