Ballina Etiketimet Eksperte

Etiketim: eksperte

Ekspertët ekzaminojnë vaksinën “Johnson & Johnson” para miratimit të mundshëm

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Vaksina antiCOVID-19 me një dozë të vetme e kompanisë “Johnson & Johnson” u shqyrtua sot nga një komitet ekspertësh,...

FRANCË – Ekspertët: Masat ekzistuese të pamjaftueshme për frenimin e varianteve...

PARIS, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Zyrtarët francezë të Shëndetësisë shprehën sot shqetësimin në rritje për variantet më ngjitëse të COVID-19 dhe paralajmëruan se masat...

OBSH mbërrin në Wuhan për hetime mbi COVID-19

WUHAN, 14 janar /ATSH-AFP/ - Ekipi i ekspertëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), i ngarkuar për të hetuar mbi origjinën e koronavirusit, mbërrit...

Gjermania ul emetimet e gazrave serrë falë pandemisë

BERLIN, 4 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania tejkaloi objektivin e saj për uljen e emetimeve të gazrave serrë në vitin 2020, por për shkak të...

Këshilla e ekspertëve: Mënjanoni ”password”-et e thjeshta

MILANO, 27 dhjetor /ATSH/ - Password-et e tipit 123456 janë disa nga fjalëkalimet më të njohura dhe të cilat duhet të përditësohen sa më...

Rakacolli: Prezantojmë shpejt strategjinë e vaksinimit anticovid, rritje e qëndrueshme e...

Tiranë, 17 dhjetor/ATSH/ Drejtuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli, bëri sot një prezantim të situatës epidemiologjike në Shqipëri duke u shprehur se...

COVID-19/ Manastirliu takim me anëtarët e komitetit shkencor të Turqisë

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, zhvilloi sot një takim me anëtarët e komitetit shkencor për pandeminë COVID-19 të...

Ekspertët e ISHP-së rrëzojnë Bashën: Testimet janë rritur si rezultat i...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik deklarojnë se testimet janë rritur si rezultat i hetimit epidemiologjik të rasteve dhe nuk testohet...

Higjiena në mjediset e shkollave/ Këshilla nga ekspertët e ISHP-së

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik kanë ndarë këshilla për higjienën në ambientet e shkollës, në prag edhe të rinisjes së...

Kthimi në klasa/ Këshilla për prindërit në kushtet e pandemisë

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik kanë ndarë disa këshilla lidhur me rikthimin e nxënësve në shkolla, për të mbajtur sa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA