Ballina Etiketimet Ekosistem

Etiketim: ekosistem

Parku Detar Karaburun-Sazan, projekt 3-vjeçar për mbrojtjen e biodiversitetit

TIRANË, 7 mars /ATSH/ - Parku Detar Karaburun-Sazan, zona e parë dhe e vetme e mbrojtur detare e Shqipërisë, është përfshirë në një projekt...

MJEDIS  – Një transformim rrënjësor kërcënon ekosistemet e Tokës

UASHINGTON, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Pyjet, shkretëtirat, peizazhet edhe ekosistemet jetësore të Tokës rrezikojnë të pësojnë një transformim të madh gjatë shekullit të  ardhshëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA