Ballina Etiketimet Ekonomike

Etiketim: ekonomike

BRUKSEL – Lagarde: Stimujt ekonomikë nuk duhen ndërprerë menjëherë

BRUKSEL, 7 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde, e sheh 2021 si një vit të rimëkëmbjes për zonën e euros...

SHBA – Goldman Sachs parashikon rritje të PBB-së në vitin 2021

UASHINGTON, 8 janar /ATSH-AA/ - Goldman Sachs rishikoi parashikimin e rritjes ekonomike të SHBA-së me 0,5 pikë përqindje për vitin 2021, pasi demokratët po...

GJERMANI – 8,5% rritja ekonomike në T III 2020

BERLIN, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekonomia gjermane u ''rikthye'' në tremujorin e tretë, e nxitur nga konsumi privat, investimet e korporatave dhe një rritje...

FOKUS – Amerika Latine vuan rënien më të madhe ekonomike nga...

BOGOTA 7 tetor /ATSH-AA/ - Sipas Komisionit Ekonomik për Amerikën Latine dhe Karaibet (ECLAC), pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) do të ketë efekte...

”Nokia” nxjerr në treg dy smartfonë me çmime ekonomike

KOPENHAGË, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania ‘’Nokia’’ do të hyjë në treg me dy telefona celularë të rinj me çmim shumë më të ulët...

Rritet me 8% numri i familjeve që përfitojnë ndihmë ekonomike në...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Me shtrirjen e skemës së re të Ndihmës Ekonomik në vitin 2018 u larguan nga skema rastet abuzive dhe ndërkohë fondi...

Janar-korrik/ Mbi 14.5 miliardë lekë ndihmë ekonomike për familjet në nevojë

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Shpenzimet e buxhetit të shtetit për pagesën e ndihmës ekonomike për familjet në nevojë llogariten mbi 14.5 miliardë lekë gjatë periudhës...

ITALI – ISTAT: Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe...

ROMË, 3 korrik /ATSH-AA/ -Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe sociale të Italisë, duke goditur popullsinë më të varfër, më të cënueshme...

SHBA – BB: Bota po përjeton krizën më të madhe ekonomike...

UASHINGTON, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Ekonomia globale pritet të kontraktohet me 5,2% këtë vit për shkak të koronavirusit të ri, diçka e padëgjuar që...

FUTBOLL – Tottenham në vështirësi ekonomike nga koronavirusi

LONDER, 6 qershor /ATSH-AA/ - Klubi i Premier Ligës angleze të futbollit, Tottenham Hotspur, është duke kaluar në një periudhë të vështirë ekonomike për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA