Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Shqipëria me nivelin më të ulët historik të papunësisë

TIRANË, 21 mars /ATSH A.ALLA/ - "Dua të përmend një raport të rëndësishëm që ka dalë dje dhe që është raporti i tretë i...

Mimoza Kaçi, kandidate për anëtare bordi të Mbikëqyrjes Financiare

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ - Komisioni për Ekonominë dhe Financat miratoi sot kandidaturën e Mimoza Kaçit, për anëtare të Bordit të Autoritetit të Mbikqyrjes...

Kryemadhi: 2018-ta ishte një nga vitet më të vështira për familjet...

TIRANË, 31 dhjetor 2019 /ATSH/ - Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në prag të ndërrimit të viteve, theksoi se 2018 ishte një...

Komisioni i Ekonomisë rrëzon dekretin e Presidentit: Kërkesat e studentëve plotësohen...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/- Komisioni parlamentar i Ekonomisë nuk e miratoi sot dekretin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, për rishikimin e buxhetit të...

Buxheti 2017, mbështeti rritjen ekonomike më të lartë që nga viti...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/711752155884485/ TIRANË, 16 tetor /ATSH/ - Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj tha sot se buxheti i vitit 2017 mbështeti ritmet pozitive dhe përshpejtuese...

PEKIN – Ekonomia kineze vazhdon rritjen, pavarësisht ”luftës” tregtare me SHBA

PEKIN, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Tregtia e jashtme e Kinës u rrit në mënyrë të ndjeshme në shtator, pavarësisht nga shkurajimi për shkak të...

STOKHOLM – Nordhaus dhe Romer fitues të çmimit Nobel për Ekonominë

STOKHOLM, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Ekonomistët amerikanë William Nordhaus dhe Paul Romer kanë fituar çmimin Nobel për Shkencat Ekonomike me motivacionin ''për rritjen afatgjatë...

Tremujori i parë i vitit, ekonomia e vendit u rrit me...

TIRANË, 4 korrik  /ATSH/- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë deklaroi sot se, ekonomia shqiptare ka ndjekur trendin e rritjes pozitive edhe gjatë tremujorit të...

FMN: Shqipëria me reforma të thella strukturore

TIRANE, 13 Shkurt/ATSH/- Zëvendësdrejtori Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang i cili po zhvillon vizitë zyrtare në Tiranë deklaron se ekonomia shqiptare ndodhet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA