Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Dëmet nga tërmeti/ Objektivi të rindërtojmë gjithçka, por jo të shkurtojmë...

TIRANË, 6 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas tërmetit objektivi është të rindërtojmë gjithçka, por jo të shkurtojmë projekte të rëndësishme. Në...

TURQI – Ekonomia shënon rritje për herë të parë për vitin...

STAMBOLL, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e Turqisë u rrit me 0,9 % mbi bazë vjetore në tremujorin e tretë, duke shënuar rritjen e...

GJERMANI – Bundesbank: Ekonomia mbetet e ngadaltë

BERLIN, 19 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekonomia gjermane mbetet e ngadaltë, sipas parashikimeve të Bundesbank, që parasheh konfirmimin e trendit aktual edhe për festat e...

SHBA – Deficiti tregtar mbetet në nivele të larta

SHBA, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Deficiti tregtar i SHBA-së u rrit më shumë nga sa pritej në muajin gusht, por importet nga Kina ranë...

Mbështetja për negociatat e anëtarësimit/ Miratohet ratifikimi i marrëveshjes me Gjermaninë

TIRANË, 1 tetor /ATSH/- Nën drejtimin e kryetarit, Arben Ametaj, Komisioni për Ekonominë dhe Financat gjatë mbledhjes së sotme shqyrtoi projektligjin “Për ratifikimin e...

Rritja ekonomike në Eurozonë ndikim pozitiv në ekonominë shqiptare

TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Rritja ekonomike në Eurozonë ka ndikim pozitiv edhe në ekonominë shqiptare. Ekonomia e Eurozonës është rritur me 0,4% në tremujorin e...

Basha: Kriza politike mund të zgjidhet vetëm përmes parimeve dhe standardeve...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ - Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se, ekonomia është drama më e madhe e shqiptarëve, teksa theksoi...

Ata do të treten nga frika e tyre, ne do të...

TIRANË, 23 Qershor /ATSH/ - Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Përmeti, ku mori pjesë në takimin elektoral se rrëmujat dëmtojnë ekonominë dhe turizmin Rama...

Ahmetaj: Ekonomia e financuar nga kapitali i sipërmarrjes

Harmonizimi i politikës monetare me ato financiare në funksion të rritjes ekonomike  TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Ulja e kredisë me problem me rreth 25%...

Komisioni i Ekonomisë miraton kandidatin për anëtar të Bordit të AMF-së

TIRANË, 2 prill /ATSH/ - Deniz Deralla u miratua në mbledhjen e sotme të Komisionit për Ekonominë dhe Financën si një nga anëtarët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA